Ukraina chce wznowić negocjacje trójstronne z Rosją i KE

28 lipca 2016, 15:42

Ukraina planuje wznowić trójstronne negocjacje dotyczące wznowienia przez Rosję importu gazu ziemnego. W rozmowach, poza przedstawicielami obydwu stron, mają wziąć udział reprezentanci Komisji Europejskiej.

"Kwestia [rozmów trójstronnych - przyp. red.] została podniesiona podczas ostatnich rozmów Premiera Ukrainy Wołodymyra Hrojsmana z Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Maroszem Szewczowiczem. Mamy nadzieję wrócić do negocjacji z Rosjanami w trójstronnym formacie, co może przynieść wymierne efekty" - Powiedział wczoraj wieczorem Andrei Kobolew, prezes zarządu ukraińskiego koncernu energetycznego Naftogaz.

Prezes Naftogazu powiedział, że Ukraina obecnie nie importuje gazu z Rosji, z powodu braku porozumienia z Gazpromem. Naftogaz stoi na stanowisku, że wznowienie przez Gazprom dostaw błękitnego paliwa musi być poprzedzone podpisaniem przez koncern aneksu do obecnego kontraktu na dostawę gazu. Kobolew podkreślił, że Ukraina jest w stanie zgromadzić w swoich Podziemnych Magazynach Gazu, około 14,5 miliarda metrów sześciennych gazu, bez wznowienia dostaw gazu z Rosji. Te olbrzymie zapasy gazu mają posłużyć zapewnieniu odpowiedniej ilości energii podczas sezonu grzewczego.

Zobacz także: Czy Tesla zrewolucjonizuje polski sektor energetyczny?

Zobacz także: Państwowa Agencja Atomistyki dba o bezpieczeństwo ŚDM

 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
ifaL60
czwartek, 28 lipca 2016, 20:28

Fart glupiego musi sie kiedys skonczyc. Dwie zimy mieli jak na zamowienie. Jesli ta bedzie zimniejsza, to Wolodia bedzie dazyl do wyrownania rachunkow za blokade pradu na Krym.

Reklama
Tweets Energetyka24