Rezygnacja Prezesa TGE

1 sierpnia 2016, 13:24
Energetyka24
Energetyka24

Ireneusz Łazor złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Towarowej Giełdy Energii S.A. (TGE) z dniem 29 lipca 2016 r.

W swoim oświadczeniu Łazor stwierdza, że: "Towarowa Giełda Energii przez szesnaście lat swojej działalności stała się prężną instytucją polskiego sektora energetycznego, kształtującą konkurencyjne hurtowe rynki energii elektrycznej, gazu ziemnego i praw majątkowych. W tym czasie TGE od małej organizacji urosła do najpłynniejszej giełdy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, stając się wiarygodnym wyznacznikiem cen kluczowych dla polskiej gospodarki towarów".

"Zawsze priorytetem moich działań było dążenie do zapewnienia podmiotom korzystającym z usług TGE wysokiego standardu bezpieczeństwa oraz przejrzystych i przyjaznych warunków zakupu produktów rynku energetycznego. Wszystkie inicjatywy, które podejmowaliśmy powstawały w wyniku współpracy i konsultacji z uczestnikami rynków prowadzonych przez TGE. Efektem naszych działań była transformacja sposobu kontraktowania energii elektrycznej i gazu ziemnego z rynku umów bilateralnych na rynek giełdowy" - dodał menadżer.

"Dzisiaj moja misja dobiegła końca, dlatego chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy wspierali TGE w działaniach na rzecz rozwoju rynków energetycznych. Przed TGE wiele wyzwań, zarówno na rynku krajowym, jak i europejskim o strategicznym znaczeniu dla państwa. Życzę Towarowej Giełdzie Energii dalszego rozwoju i budowania pozycji w regionie. Polska ma szansę stworzyć silny obszar handlowy, w którym szczególnie na rynku gazu, polska giełda będzie kluczowym ogniwem" - stwierdził Łazor.

Zobacz także: Towarowa Giełda Energii z nową radą nadzorczą

 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24