PiS złożył pozew w sprawie unieważnienia sprzedaży PKP Energetyka

21 października 2015, 12:11

Radio Zet poinformowało wczoraj, że Prawo i Sprawiedliwość złożyło do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew dotyczący unieważnienia umowy sprzedaży spółki PKP Energetyka, która została zawarta 25 września br. Stosowne pełnomocnictwo podpisał Jarosław Kaczyński.

Spółka została zakupiona przez jeden z największych globalnych funduszy private equity - CVC Capital Partners. Kwota transakcji, po uwzględnieniu zadłużenia firmy, wynosi 1,41 mld zł. Poseł Krzysztof Tchórzewski, na którego powołuje się radio, twierdzi iż największa partia opozycyjna posiada opinię prawną, z której jasno wynika, że sprzedaż PKP Energetyka została dokonana z „ominięciem” prawa.

Prawo i Sprawiedliwość powołuje się na zapisy "Ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe”, która w artykule 18 zabrania sprzedaży mienia „wchodzącego w skład linii kolejowej o państwowym znaczeniu, będącej własnością PKP SA, PLK SA lub Skarbu Państwa”.

Wartym podkreślenia jest fakt, że PiS zdecydował się na złożenie pozwu dopiero po tym, jak Prokuratura Apelacyjna odmówiła wszczęcia postępowania w przedmiotowej sprawie.

Zobacz także: Polska posiada największy potencjał kogeneracji w Europie

Zobacz także: Węgry planują renacjonalizację infrastruktury energetycznej

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Dumi
środa, 21 października 2015, 12:19

Bravo dla PiS. Czytający ten portal a opowiadający się za PO:MILCZCIE I PRZEMYŚLCIE sobie pewne sprawy.

Dumi
środa, 21 października 2015, 16:48

Dlaczego nie umieszczono mojego dzisiejszego komentarza?

Tweets Energetyka24