MSP przedstawi plan likwidacji resortu

23 listopada 2015, 10:03

Trwają prace zmierzające do powołania Ministerstwa Energii. Ich koniecznym elementem jest reorganizacja lub stopniowe wygaszenie niektórych resortów. Telewizja Republika donosi, że w ciągu najbliższych dni zostanie zaprezentowany plan likwidacji MSP oraz zmiany personalne w jego dotychczasowym kierownictwie.

Według nieoficjalnych informacji cały proces likwidacyjny powinien potrwać nie dłużej, niż dwa lata. Znacznie wcześniej (dziś lub jutro) z MSP odejdzie dotychczasowy pełnomocnik rządu ds. górnictwa - Wojciech Kowalczyk oraz Dyrektor Generalny  - Grzegorz Borowiec. Źródła, na które powołuje się telewizja twierdzą, że w drugim przypadku, z przyczyn formalnych, procedury mogą potrwać nieco dłużej. 

Przypomnijmy, że 16 listopada br. w późnych godzinach wieczornych, posłowie podjęli decyzję, w skutek której struktura działów administracji rządowej zostanie rozszerzona o trzy nowe: energia, gospodarka złożami kopalin oraz żegluga śródlądowa. Tym samym spełniono najważniejszy warunek formalny dla utworzenia Ministerstwa Energii, które wg. informacji Telewizji Republika ma zająć jeden z budynków wykorzystywanych obecnie przez resort gospodarki.

Zobacz także: Woźniak: Drugi gazoport zredukuje rolę rosyjskiego gazu do minimum

Zobacz także: Katarski gaz płynie do Polski

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
ZZR
poniedziałek, 23 listopada 2015, 15:13

I zamiast dotychczasowego jednego stołka będą trzy stołki, oczywiście dla swoich. Jak to powiedział Kurski: "Będę konsekwentny w odzyskiwaniu dla PiS urzędu po urzędzie, przedsiębiorstwa po przedsiębiorstwie, agendy po agendzie. Trzeba jasno powiedzieć, że 16 miesięcy po wygranej PiS żaden działacz czy zwolennik naszej partii, który wykrwawiał się w naszych kampaniach wyborczych, nie może cierpieć głodu i niedostatku "

Tweets Energetyka24