USA: jedenasty miesiąc z rzędu rośnie wydobycie ropy

17 października 2017, 15:23
Fot. Pixabay

W listopadzie br. oczekiwany jest  wzrost produkcji ropy naftowej na terytorium Stanów Zjednoczonych - podała Energy Information Administration. Oznacza to utrzymanie trendu obserwowanego od początku roku i jedenasty z rzędu „zwyżkowy” miesiąc.

Analitycy EIA prognozują, że dzienne wydobycie ropy z pokładów łupkowych wzrośnie o 82 tys. baryłek - do poziomu 6,12 mln b/d. Szczególnie warte odnotowania są w tym kontekście dane dotyczące złoża Bakken w Dakocie Północnej, gdzie spodziewany jest najwyższy wolumen produkcji od marca 2016 r. -  1,1 mln b/d. 

Na teksańskim złożu Eagle Ford wydobycie ma wzrosnąć o 2,5 tys. b/d do poziomu 1,2 mln b/d. Jeszcze większych wzrostów oczekuje się w tzw. basenie permskim - produkcja osiągnie tam rekordowy pułap 2,7 mln b/d.

Wbrew doniesieniom rosyjskich mediów również branża gazowa w USA miewa się całkiem nieźle - Energy Information Administration prognozuje, że w listopadzie wydobycie gazu wzrośnie do poziomu ok. 172 mln m3 dziennie. Tylko we wrześniu wykonano 1208 odwiertów w pokładach łupkowych - ich łączna liczba to 7270.

Zobacz także: Konflikt Kurdów z władzami centralnymi Iraku podbił ceny ropy

Zobacz także: Eksperci: konflikt w Iraku może podbić ceny ropy

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Reklama
Tweets Energetyka24
 
Reklama