Piotrowski dla Energetyka24: Atom to bardzo racjonalne rozwiązanie

Piątek, 22 Września 2017, 17:03

W wypowiedzi dla serwisu Energetyka24, Andrzej Piotrowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii wypowiedział się na temat klastrów energii i wewnątrzrządowych rozbieżności co do programu jądrowego. Zdaniem polityka, koncepcja klastrów będzie się dynamicznie rozwijała, gdyż jest częścią długofalowego trendu. Piotrowski twierdzi też, że w kwestii atomu toczy się w gabinecie Beaty Szydło dyskusja, której kolejnym etapem będzie spotkanie ministrów w ramach komitetu ekonomicznego, mające na celu rozwianie ewentualnych wątpliwości szefów resortów.

Atom jest rozwiązaniem bardzo racjonalnym, stanowiącym możliwość odpowiedzi na wyzwania klimatyczne, na wzrastające zapotrzebowanie na energię elektryczną, na zmieniające się potrzeby- choćby wynikające z elektromobilności, czy też po części wynikające z kwestii obniżenia emisji z indywidualnych domów.

Andrzej Piotrowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii

Zobacz także: Debata o Miksie 2050. ,,Kopalnie węgla zamykane są w Polsce, nie w Niemczech” [RELACJA]

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Observer Piątek, 29 Września 2017, 14:35
To rozwiązanie jest całkiem irracjonalne z uwagi na bezpieczeństwo, koszty, źródło paliw, brak polskiego przemysłu jądrowego, brak doświadczeń, brak kadr itd.....Są natomiast dyrektorzy z dużymi gażami oraz lobbyści działający za cudze pieniążki.
Szwejjakobyły Poniedziałek, 25 Września 2017, 11:30
PS. Wiek i "innowacyjność" tej schodzącej technologii doskonale widać po wieku osób lobbujących na jej rzecz...
Szwejjakobyły Poniedziałek, 25 Września 2017, 10:54
Elektrownia atomowa starego typu (nie-fuzja jądrowa) wygląda pięknie już tylko na papierkach propagandystów działających na rzecz tej schodzącej już technologii. Panowie - mamy XXI wiek, atomówka to było "coś" w latach '50/'60 ub. wieku. Ale wiadomo - każdy działacz i polityk potrzebuje swojego "MIŚ-ia"
Gość Piątek, 22 Września 2017, 19:55
Zgadzam się z Panem Piotrowskim.
inżynier Piątek, 22 Września 2017, 18:57
elektrownia jądrowa powstaje 15 lat !! i o średniej mocy 3400 MW kosztuje 20 miliardów euro .Rosyjski szajs kosztuje 20 miliardów $$ / turcja /.Więc budowa jej niczego nie załatwia i ma znaczenie propagandowe.Budowa spaleniowej to 3 lata.Ponadto ostatnio nikt nie buduje w Europie el. jądrowych / za wyjątkiem Węgier / i podobno białorusi .Doswiadczenia z rozbudowy Fińskiej el. jądrowej są super negatywne , nie ma odpowiedniej kadry bo hossa na jądrowe skończyła się dawno. ,przewalone o kilka lat terminy , koszty 2 krotnie , negowanie jakosci itp. Wygląda to czarno.
P... Poniedziałek, 25 Września 2017, 9:12
Przede wszystkim łatwo zniszczyć - nie jesteśmy mocarstwem z super obroną przeciwlotniczą, p/rakietową etc. Szukałbym połączenia programu czystego spalania węgla i (90%zasobów całej UE) i geotermii (korzystne warunki w PL)