Zawartko: Pomimo opóźnień w Danii termin oddania Baltic Pipe nie jest zagrożony

19 października 2020, 15:24
840_472_matched__q7ov9f_BalticPipe2Obszarroboczy1
Fot. Energetyka24.com

Termin oddania gazociągu Baltic Pipe nie jest zagrożony - powiedział wiceprezes Gaz Systemu Artur Zawartko, odnosząc się do informacji o opóźnieniu w pracach nad duńskim fragmentem systemu.

Biorący udział w VII Kongresie Polskiego Przemysłu Gazowniczego wiceprezes Gaz Systemu Artur Zawartko został zapytany przez red. Wojciecha Jakóbika o informacje dotyczące opóźnień projektu Baltic Pipe po stronie duńskiej, które spowodowała zła pogoda i pandemia koronawirusa.

„W tej chwili te opóźnienia nie wpływają na datę końcową zakończenia projektu, tak by zagrożona była data 2022 rok. Mamy szereg spotkań, komitety, starannie monitorujemy zarządzanie ryzykami u duńskiego partnera i na naszym obszarze” - powiedział Zawartko.

„Mamy przewidziane pewnego rodzaju bufory na sytuacje nieprzewidziane. Nasz styl pracy z partnerem przewiduje również reagowanie na takie sytuacje. Duński partner zarządza nią odpowiednio, ten termin październik 2022 nie jest zagrożony” - powiedział wiceprezes Gaz-Systemu.

Baltic Pipe to system mający łączyć Polskę przez Danię z norweskimi złożami gazu. Ma on umożliwić porzucenie dostaw błękitnego paliwa z Rosji w 2022 roku.

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Nysa
wtorek, 20 października 2020, 12:38

Jak tak dalej pójdzie to jak pociągną tę rurę to już będzie po ptakach bo już zabraknie gazu, bo norweskie złoża są już na wyczerpaniu.

Tweets Energetyka24