Zakończono oczyszczanie rurociągu Przyjaźń z brudnej ropy

8 sierpnia 2019, 15:23
3926239540_24616eae91_z
Fot. Arthur Chapman / Flickr
Energetyka24
Energetyka24

Białoruś zakończyła oczyszczanie rurociągu Przyjaźń z zanieczyszczonej ropy, która w kwietniu trafiła do systemu przesyłowego z Rosji – poinformował w czwartek portal Naviny.by.

Naviny.by, powołując się na przedstawiciela przedsiębiorstwa Połocktransnafta, podają, że zakończyły się prace w ramach oczyszczania nitki Surgut-Połock. Tym samym – wskazuje portal – zakończono oczyszczanie całego systemu Przyjaźni na terytorium Białorusi.

Wcześniej poinformowano o oczyszczeniu odnogi Uniecza-Połock i południowej nitki rurociągu, której operatorem jest Homeltransnafta. 

W dalszym ciągu nie została rozstrzygnięta kwestia wypłaty przez Rosję odszkodowań za straty, które poniosła Białoruś jako producent paliw i pośrednik w tranzycie surowca.

19 kwietnia poinformowano, że rurociągiem Przyjaźń płynie przez Białoruś w kierunku zachodnim zanieczyszczona ropa; w surowcu wykryto przekroczenie norm chlorków organicznych. Białoruskie rafinerie ograniczyły produkcję paliw o 50 proc. Tranzyt ropy wstrzymały czasowo PERN, ukraińska Ukrtransnafta, a także białoruski operator. (PKP)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Derff
piątek, 9 sierpnia 2019, 09:44

A co z odszkodowaniem?

Reklama
Tweets Energetyka24