Wysadzono linie energetyczne na Krymie

20 listopada 2015, 13:10
Energetyka24
Energetyka24

Eksplozja wyłączyła z użytku dwie z czterech głównych linii elektroenergetycznych na Krymie - poinformowała służba prasowa tamtejszego oddziału Ukrenergo, na którą powołuje się agencja UNIAN.

Dzisiaj około godziny 4 nad ranem, wieża kontrolna spółki otrzymała informację o awarii linii przesyłowej Melitopol - Dżankoj. Jest to jedno z czterech najważniejszych połączeń, odpowiadających za dostawy energii elektrycznej na półwysep.

„Nie udało się ponownie uruchomić infrastruktury. Kiedy pracownicy serwisu z regionu Zaporoża dotarli na miejsce, okazało się, że jeden z filarów linii został uszkodzony w wyniku wybuchu” - informują służby. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, śledczy badają sprawę. Kilka minut później podobny los spotkał drugą linię 220 kV.

Według nieoficjalnych informacji do eksplozji doszło również na pozostałych dwóch odcinkach połączenia, ale nie spowodowały one zawalenia się słupów i przerwania dostaw. Gdyby tak się stało, to mieszkańcy Krymu zostaliby niemal całkowicie pozbawieni prądu.

Zobacz także: Francuskie władze zmienią format konferencji klimatycznej?

Zobacz także: KE wybrała kluczowe projekty energetyczne

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Roman
poniedziałek, 23 listopada 2015, 01:33

Tak właśnie ukraina z usaelem chce wywołać wojnę. Jeśli ktoś myśli że Rosja zostawi swoich to jest w błędzie, myślę że w ten sposób ukraina pozbędzie się kawałek terytorium ichwała im za to.

Reklama
Tweets Energetyka24