Woźniak: LNG z USA tańsze o ponad 20% od gazu z Rosji

17 października 2018, 09:35
maxresdefault
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Gaz z podpisanych we wtorek kontraktów na dostawy amerykańskiego LNG jest o" dwadzieścia kilka" procent tańszy niż gaz rosyjski - ocenił prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Jak mówił, choć nie może podać ceny surowca z nowo podpisanych umów, to zapewnił - że "warunki dostaw" są "znakomicie lepsze" i takie pozostaną.

"Tu nie ma porównania, jeśli chodzi o umowy z partnerem wschodnim, to jest dwadzieścia kilka procent taniej" - mówił szef PGNiG.

Przypomniał, że w 2022 r. "na szczęście" kończy się kontrakt z dostawcą (tzw. kontrakt jamalski z rosyjskim Gazpromem - PAP) i "nie ma od tego odwołania".

jw/PAP

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 11
artek
wtorek, 27 listopada 2018, 13:59

Jaki jest całkowity koszt gazu wliczając transport i jego przeróbkę ? Dalej jest o 20% mniejszy od rosyjskiego?

Fun funów USA
czwartek, 25 października 2018, 00:31

"No i proszę jak prawda wypływa na wierzch. Oświadczenie Pana Woźniaka o którym już Tu pisałem (ale post ze względów "nie przeszedł") było typową zagrywką wyborczą. A to, że "ciemny lud" cytując prezesa Kurskiego "wszystko" kupi wyraźnie widać bo etatowi "patrioci" "łyknęli to jak pelikany". Cóż-taka karma. Ale teraz już po I turze może w końcu dowiemy się, że "ta" cena to: "w portach na południu USA", "z terminali które go skroplą jak zostaną zbudowane", "za transport do Polski zapłacimy "ekstra" + stosowne ubezpieczenia ładunku", "ile faktycznie zapłacimy to nie wiadomo, bo za 4-5 lat kiedy ew. cała ta "impreza" dojdzie do skutku nikt nie wie ile będzie kosztować ropa a co za tym idzie gaz" itd. itd.

bender
wtorek, 23 października 2018, 18:37

https://www.energetyka24.com/gaz/wozniak-lng-z-usa-tansze-o-ponad-20-od-gazu-z-rosji Obrońcom rosyjskiego miru polecam najnowszy artykuł na Energetyka24, w którym prezentowany jest rosyjski punkt widzenia. Okazuje się, o czym my w Polsce od lat wiemy, że ceny rosyjskiego gazu dla polski są zawyżone, a amerykański gaz faktycznie jest tańszy o 20%. To powinno zamknąć usta propagandzistom Kremla raz na zawsze: https://www.energetyka24.com/rosyjskie-media-lng-z-usa-jest-tansze-niz-rosyjski-surowiec-dzieki-sztuczce-pr-owej-komentarz

Jimbo
niedziela, 21 października 2018, 14:38

Gaz w propan-butan w dużej butli kosztował do tej pory 53 zł. Od wczoraj 63 bo tyle zapłaciłem.

Niuniu
piątek, 19 października 2018, 23:01

Jak jest tak fajnie to dlaczego Pan Prezes nie poda konkretnych liczb? Przecież ten kontrakt pewnie ich nie zawiera bo niby jak strony miały się umówić co do konkretnej ceny LNG za 3-4 lata? Zresztą co Prezes miał powiedzieć? Że to się Nam nie opłaca? Ale ok. Ja ogrzewam się piecem gazowym to się bardzo cieszę z deklaracji Prezesa. I mam nadzieję, że będe się tak samo jak Prezes cieszył po 2022r.

Tweets Energetyka24