Włochy negocjują dostawy gazu z Nord Stream 2. „Tranzyt przez Czechy”

18 kwietnia 2016, 15:19

Minister energetyki Federacji Rosyjskiej, Aleksander Nowak, poinformował podczas swojej oficjalnej wizyty w Rzymie (16 kwietnia), że Włochy i Rosja negocjują dostawy gazu z Nord Stream 2 na Półwysep Apeniński.

Doniesienia rosyjskiego polityka przytoczone przez branżowy portal Neftegaz zbiegają się w czasie z rewelacjami niemieckiej prasy. W ubiegłym tygodniu niemiecki Die Welt poinformował, że budowa gazociągu Nord Stream 2 i związane z tym wygaszanie tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę (obie kwestie w optyce rosyjskiej są ściśle skorelowane) wymuszą istotne zmiany infrastrukturalne.

Rozbudowa już istniejących rurociągów może być niewystarczająca by obsłużyć dodatkowy wolumen jaki pojawi się na północy Niemiec dzięki Gazpromowi (łączna przepustowość rur będzie wynosić 110 mld m3). Dlatego oprócz gazociągu OPAL gaz z Nord Stream 1 i 2 miałby na południe Niemiec dystrybuować zupełnie nowy rurociąg o nazwie Eugal – informował niemiecki dziennik.

Według gazety przyśpieszyły także rozmowy ekspertów z Czech, Słowacji i Austrii dotyczące budowy rurociągu „Baci”, który w 2020 r. połączy zaopatrywane w rosyjski gaz znad Bałtyku Czechy z Austrią, a szerzej hubem w Baumgarten. Nowe inwestycje mają kluczowe znaczenie ponieważ pozwolą na efektywne dostarczanie surowca do Włoch.

Zobacz także: Gaz z Nord Stream 2 ma dotrzeć do Włoch nowym rurociągiem

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
miki
sobota, 23 kwietnia 2016, 15:03

Taka ciekawostka-Nostradamus kilkaset lat temu napisał wiele czterowierszy i co ciekawe one się spełniają.Fascynujące jest to że jeden z nich dotyczy właśnie Nord Stream:) .Brzmi on dokładnie tak: "Za sprawą sprzedajnego kanclerza, NiedŸźwiedŸź przeciągnie podwodne linie, Brzydka władczyni nie zmieni decyzji, Wielka klapa i Wielka strata pogrąży chciwą Germanię!" Sprzedajny Kanclerz to nikt inny jak Schroeder, Niedźwiedź to Rosja, podwodne linie muszą dotyczyć gazociągu gdyż obok jest wcześniej wspomniany Schroeder który w tym uczestniczył od początku do końca a potem dostał w nim stołek, brzydka władczyni to na bank Merkel:), a na końcu jest totalna klapa która dopiero przed nami........ Nie wiemy jeszcze co to dokładnie oznacza ale na mój gust(to takie moje dywagacje) niebawem dojdzie do wewnętrznych walk w Rosji, przepływy gazu tą rurą nie będą ciągłe i to co miało zagwarantować Niemcom przewagę kosztem naszym i innych państw regionu pogrąży same Niemcy. Czekam na ten moment z utęsknieniem.

antyoszołom
poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 15:35

Wszyscy jak widać omijają oszołomską Polskę. Tak się kończy ślepa rusofobia. W końcu i Jamal I Rosja zlikwiduje.

Reklama
Tweets Energetyka24