Wielka gra z Rosją. Czy Unia przedłuży sankcje?

22 listopada 2016, 17:28
Fot. Pixabay

Jak donosi serwis Bloomberg, europejskie sankcje ekonomiczne, nałożone na Rosję po zajęciu Krymu, zostaną przedłużone o kolejne sześć miesięcy. Na decyzję Brukseli nie wpłynie zmiana gospodarza Białego Domu, która wywołała wiele spekulacji na temat przyszłych relacji pomiędzy Zachodem a państwem Władimira Putina.

Serwis, powołując się na swoje źródła w Brukseli, twierdzi, że Unia Europejska podejmie decyzję o przedłużeniu nałożonych sankcji, które formalnie wygasają 31 stycznia 2017 roku. Odbiły się one negatywnie na wynikach wielu rosyjskich spółek będących własnością państwa, uderzając zwłaszcza w sektor bankowy. Jak podaje Bloomberg, powodem kontynuowania sankcji jest ,,niespełnienie głównego warunku ich zawieszenia, jakim jest pełne respektowanie paktu kończącego wojnę na Ukrainie.”

 

Przywódcy Unii podejmą swoją decyzję w nowej rzeczywistości politycznej, spowodowanej zmianą w Białym Domu. Władza przechodzi bowiem z rąk popierających sankcje demokratów do republikańskiego zwycięzcy listopadowych wyborów, Donalda Trumpa, który oficjalnie zapowiadał poprawę relacji USA z Rosją.

 

UE wprowadziła sankcje gospodarcze wobec Rosji latem 2014 roku w związku z eskalacją konfliktu na wschodzie Ukrainy i wspieraniem przez Moskwę prorosyjskich rebeliantów. Restrykcje obejmują ograniczenia w dostępie do kapitału dla rosyjskich banków państwowych i firm naftowych, ograniczenia sprzedaży zaawansowanych technologii dla przemysłu naftowego, sprzętu podwójnego zastosowania oraz embargo na broń.

 

Zobacz także: Ceny ropy reagują na wybory w USA

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
maxx
wtorek, 22 listopada 2016, 20:10

U nas w Polsce gaz, ropa , paliwo ,życie coraz droższe.Ceny od wielu miesięcy idą zawrotnie w górę. Ceny opłat OC mordują . Na zapłacenie auto casco nawet w miniaturze mnie nie stać... Raj w tym kraju jak cholera... Tylko miejsc na cmentarzu już brakuje... Te samo dno co za wcześniejszej ekipy ... A tu ktoś pisze o Rosji...

hrasz
wtorek, 22 listopada 2016, 20:04

Na Moskovię najlepsze są sankcje i zbrojenia ! Tak ja czynił to Reagan !

Tweets Energetyka24