Wiceprezes Cheniere Energy dla Energetyka24: Bardzo dobra współpraca z Polską

9 czerwca 2017, 17:43

Podczas wczorajszego uroczystego odbioru pierwszego transportu amerykańskiego LNG do Polski obecni byli nie tylko przedstawiciele polskich władz, ale również amerykańskiej spółki Cheniere, która dostarczyła ładunek do Polski. Energetyka24 przeprowadziła krótką rozmowę z wiceprezesem koncernu ds. strategii i komunikacji Andrew Walkerem.

"Jest to pierwszy transport gazu, który został wyeksportowany ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Obrazuje on nową drogę handlową dla LNG, dla gazu ziemnego, obrazuje dywersyfikację odbiorców dla Stanów Zjednoczonych, obrazuje dywersyfikację dostawców dla Polski" - powiedział w rozmowie z Energetyka24 wiceprezes Walker, który dodał, że dywersyfikacja zwiększa bezpieczeństwo i elastyczność zarówno dla dostawców, jak i odbiorców.

"Udało nam się sprzedać ten ładunek dla PGNiG. Jesteśmy bardzo zadowoleni z PGNiG jako kontrahenta. Bardzo dobrze nam się współpracowało, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Polską, z PGNiG przy tej pierwszej, historycznej dostawie na rynek" - podkreślił przedstawiciel amerykańskiego koncernu.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
rob ercik
sobota, 10 czerwca 2017, 08:24

vice prezes od strategi i komunikacji ... non comment

Tweets Energetyka24