Wiceminister energii Ukrainy: Kijów i Warszawa powinny zbudować hub gazowy jako odpowiedź na oś Berlin-Moskwa

6 czerwca 2017, 12:46
Fot. Energetyka24

Podczas dzisiejszej Polsko-Ukraińskiej Konferencji Gazowej w Warszawie wiceminister energii Ukrainy, Igor Prokopiw, podkreślił, że dziś filarem współpracy obu państw jest konieczność zbudowania efektywnego połączenia gazowego. Jego zdaniem Warszawa i Kijów powinny zbudować wspólny hub gazowy jako odpowiedź na zacieśniające się relacje energetyczne Niemiec i Rosji.

"Dwa lata niezależności gazowej, bez gazu rosyjskiego, dało spore oszczędności w zużyciu gazu na Ukrainie. Walczymy o skuteczność energetyczną" - stwierdził polityk.

"Dziś podstawa współpracy polsko-ukraińskiej to budowa interkonektora. Dzisiejszy ma małą przepustowość. Trzeba połączyć dwa duże rynki – to pozwoli zwiększyć naszą niezależność" - dodał wiceminister energii Ukrainy.

"Polacy i Ukraińcy muszą zbudować wspólny hub jako odpowiedź na tworzący się hub rosyjsko-niemiecki" - oświadczył Prokopiw.

"Arbitraż w Sztokholmie daje Ukrainie polityczną niezależność, pozbawia Rosję >>>politycznej dźwigni<<<" - uzupełnił swoją wypowiedź polityk.

Zobacz także: Coraz więcej PGNiG na Ukrainie. „Pomoc równie ważna jak dostawy broni”[KOMENTARZ]

 

 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
ccc
wtorek, 6 czerwca 2017, 15:58

Z UPAiną interesy tylko takie, które nam odpowiadają ! A w hubie gazowym takowego nie mamy.

znawca Ukrainy
wtorek, 6 czerwca 2017, 14:07

Ja proponuję: niech UPAdlina zbuduje a Polska płaci - ale w momencie dostawy i loco granica by UPAdlińcy nie mogli kraść naszego gazu jak dotąd. Mogę wam współczuć UPAdlińcy ale to se ne vrati - nie będziecie już mogli kraść gazu ani nawet nakładać na niego 100$ haraczu jak dotąd. Jak ktoś się pyta dlaczego Niemcy mają tańszy gaz to odpowiadam: dzieki Nord Stream nie muszą płacić 100$ haraczu UPAdlińcom.

You
wtorek, 6 czerwca 2017, 13:08

Nie powinni my budować nic z okrainą.kiedy tam strzeliają w polskie ambasady.

Tweets Energetyka24