Toyota i Subaru będą wspólnie pracować nad elektrycznym SUVem

6 czerwca 2019, 11:47
238252448_5cdb8fcb2c_b
Fot.: Flickr.com
Energetyka24
Energetyka24

Japońskie koncerny motoryzacyjne Toyota i Subaru zapowiedziały w czwartek, że wspólnie opracują elektrycznego SUV-a, który będzie sprzedawany przez każdą markę oddzielnie. Na jego potrzeby powstanie platforma, którą będzie można wykorzystać do produkcji aut średnich i dużych.

Podczas wspólnych prac firmy chcą wykorzystać technologie, z których są znane. Subaru dostarczy napęd na wszystkie koła, a Toyota technologie elektryfikacyjne.

Projektowany samochód ma wejść do sprzedaży w połowie przyszłej dekady zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i na innych dużych rynkach - poinformowały agencję Kyodo źródła bliskie sprawie.

Toyota i Subaru ściśle współpracują od 2005 roku. W 2012 roku wprowadziły na rynek samochód sportowy, który Toyota sprzedawała jako GT86, a Subaru pod nazwą BRZ.

"Zarówno Subaru jak i Toyota muszą szybko i z wyczuciem rozwijać nowe technologie w obliczu niespotykanego do tej pory spektrum inicjatyw" - podkreśliły koncerny we wspólnym oświadczeniu.

Firmy zacieśniają współpracę w związku z zaostrzającą się konkurencją w dziedzinie łączenia samochodów z internetem, technologii autonomicznej jazdy czy rosnącej popularności usług współdzielenia.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24