Prezes KGHM odwiedził kopalnię koncernu w USA

20 lutego 2020, 16:45
Marcin Chludziński
Fot. KGHM

Marcin Chludziński, szef KGHM, odwiedził kopalnię spółki w Robinson w Stanach Zjednoczonych. Poinformował, że kopalnia jest rentowna oraz że będzie działać co najmniej do 2028 roku.

- Od kilku lat ta kopalnia przynosi zyski (…) Jesteśmy w górach stanu Nevada, na wysokości 2000 metrów i okazuje się, że większość mieszkańców nosi tu koszulki z napisem KGHM - stwierdził prezes miedziowego potentata w rozmowie z dziennikarzami.

Kopalnię założono w 1900 roku, gdy na tym terenie odkryto złoża miedzi, srebra i złota. Siedem lat temu została zakupiona przez KGHM, początkowo była na minusie, ale obecnie przynosi zyski.

Położona w Robinson kopalnia produkuje rocznie 48 tys. ton miedzi. Kwestia terminu zamknięcia kopalni jest zależna od tego, czy zostaną odkryte nowe złoża. KGHM zatrudnia w Robinson 600 osób, co sprawia, że jest największym polskim pracodawcą w USA.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Lepa
piątek, 21 lutego 2020, 04:48

Ale ten prezes nie zielonego pojęcia o górnictwie. Przynajmniej vice prezydent zagranicznych kopalń KGHM powinien być ktoś kto zna sie na metodach wydobywczych stosowanych w Ameryce. W Polsce niestety nikogo takiego nie ma bo wszystkie Polskie złoża sa płaskie i nadają sie tylko do eksploatacji metoda Komorowo filarowa.

Reklama
Tweets Energetyka24