Pojazdy elektryczne częściej kupują najbogatsi

16 sierpnia 2019, 15:26
Feiring_av_EL60000_i_Norge_50K
Fot.: commons.wikimedia.org
Energetyka24
Energetyka24

Badania opublikowane w czwartek przez norweski Urząd Statystyczny pokazały, że prawdopodobieństwo kupienia elektrycznego samochodu w Norwegii jest dwa razy większe, jeśli klient należy do najbogatszej części populacji - podała agencja Bloomberga.

Norwegia jest dla pojazdów z napędem elektrycznym jednym z największych rynków na świecie. W pierwszej połowie 2019 r. samochody zelektryfikowane odpowiadały za 45 proc. sprzedanych aut - wynika z najnowszych danych  norweskiej organizacji branżowej OFV. W analogicznym okresie rok wcześniej udział tego rodzaju samochodów w rynku wyniósł 31 proc.

Według Bloomberga wzrost sprzedaży pojazdów elektrycznych był spowodowany wprowadzeniem na lokalny rynek samochodu Tesla Model 3, który w pierwszej połowie roku odpowiadał za 14 proc. wszystkich nowych rejestracji.

Norwegia oferuje nabywcom pojazdów z napędem elektrycznym duże ulgi podatkowe i zwolnienie z różnych opłat. Jak zauważył serwis, gwałtowny wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych przyczyni się do zmniejszenia tegorocznego wpływu do budżetu o ok. 3 mld koron (301 mln euro).

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
norweski troll
niedziela, 18 sierpnia 2019, 14:28

Bogaci kupują nowe drogie samochody. No doprawdy szokujace! Kto by się mógł spodziewac?

Gal
sobota, 17 sierpnia 2019, 15:50

Cytat: ,,gwałtowny wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych przyczyni się do zmniejszenia tegorocznego wpływu do budżetu o ok. 3 mld koron (301 mln euro)" i to jest powód dla którego w Polsce rządowi nie zależy na wprowadzaniu aut elektrycznych;)

krzychu
sobota, 17 sierpnia 2019, 14:33

I prawda jest niestety taka, ze nie stać na takiego elektryka przeciętnego Kowalskiego. Dopóki ceny nie pójda w dół - elektromobilność bedzie sie rozwijała na aktualnym poziomie. I coś z tym należy zrobic, bo tak jak kierowcy wczesniej narzekali na brak stacji ładowania, tak teraz stacji greenway'a jest juz w miare wystarczajaco plus oczywiscie wiele jeszcze do postawienia. Czas więc na kolejny krok

Tweets Energetyka24