Pierwsze amerykańskie miasto zakazało używania gazu ziemnego

19 sierpnia 2019, 14:37
flame-580342_640
Fot. Pixabay

W kalifornijskim miasteczku Berkeley radni jednogłośnie przyjęli zakaz doprowadzania gazu do nowych budynków w niskiej zabudowie.

Jest to pierwszy tego typu przypadek w Stanach Zjednoczonych. Uchwała zakłada, że wszystkie nowe  budynki w niskiej zabudowie będą musiały posiadać możliwość elektryfikacji - kuchni, ogrzewania, etc. Niedopuszczalne będzie doprowadzanie do nich gazu ziemnego, uważanego za paliwo nieprzyjazne dla środowiska.

„Kiedy myślimy o zanieczyszczeniach i globalnym ociepleniu, zwykle mamy na myśli samochody i fabryki. Tymczasem gazy cieplarniane wytwarzane są przez wszystkie budynki” - mówi Kate Harris, członek rady miasta w Berkeley.

Zużycie energii na potrzeby budownictwa stanowi około 25% emisji gazów cieplarnianych w Kalifornii. W 2018 r. władze stanu zadeklarowały, że w 2045 roku będzie on czerpał 100% energii ze źródeł zeroemisyjnych.

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Xd
poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 19:49

Na wyprodukowanie których zostanie wypuszczonych do atmosfery dziesiątki razy więcej gazów cieplarnianych i substancji szkodliwych niż przy używaniu gazu

Tweets Energetyka24