Lewica chce przedstawicieli Kancelarii Prezydenta na spotkaniu ws. Zielonego Ładu

27 stycznia 2021, 12:25
krakow-suburb-4931014_1920
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

Lewica zaprasza przedstawicieli Kancelarii Prezydenta na posiedzenie zespołu ds. Zielonego Ładu odwołując się do deklaracji współpracy, jaką złożył prezydent Andrzej Duda podczas ubiegania się w ubiegłym roku o reelekcję.

W lipcu ubiegłego roku podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi Andrzej Duda przedstawił Eko-Kartę, która - jak mówił wówczas prezydent - jest deklaracją jego zdecydowanego wsparcia dla inicjatyw na rzecz czystego powietrza, energii odnawialnej, efektywnego wykorzystywania zasobów wody, właściwej gospodarki odpadami i zwiększenia nakładów na edukację ekologiczną.

Posłanka Lewicy Anita Sowińska wyraziła na środowej konferencji prasowej nadzieję, że kampanijną deklarację współpracy prezydent i PiS traktują poważnie.

Poinformowała, że 4 marca organizuje posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. Zielonego Ładu dla Polski, które będzie poświęcone zmianom w prawie mającym sprzyjać temu, aby terenów ochronnych w Polsce było więcej.

"Zapraszam Kancelarię Prezydenta Andrzeja Dudy na to spotkanie" - powiedziała Sowińska dodając, że chce, by wśród gości znaleźli się też reprezentanci Ministerstwa Finansów czy Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

image

 

Posłanka Lewicy przypominając prezydencką deklarację z lipca ub.r. podkreśliła, że się z nią zgadza i przytoczyła niektóre jej zapisy m.in. że "środowisko naturalne nie ma partyjnej przynależności, nie jest ani lewicowe, ani prawicowe" oraz że "środowisko naturalne jest naszym wspólnym dobrem, a +karta+ to zaproszenie do współpracy".

"Prezydent Andrzej Duda obiecywał w trakcie kampanii wyborczej, że zwiększy finansowanie parków narodowych z budżetu państwa" - powiedziała posłanka Lewicy i podkreśliła, że w Polsce tylko 1,5 proc. powierzchni kraju zajmują tereny otoczone ścisłą ochroną, czyli parki narodowe i rezerwaty przyrody. "Co więcej od 20 lat nie powstał w Polsce żaden park narodowy" - dodała.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24