Dania: Wybrano wykonawcę lądowego fragmentu Baltic Pipe

15 stycznia 2020, 17:23
Zrzut ekranu 2020-01-15 o 17.38.13
Fot. www.ahak.nl
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Holenderska spółka A.Hak International będzie wykonawcą lądowej części rurociągu Baltic Pipe. Zamówienie obejmuje duński odcinek gazociągu.

Spółka informuje, że stosowna umowa została podpisana 16 grudnia ubiegłego roku. A.Hak International będzie odpowiadać za budowę odcinka o łącznej długości 70 kilometrów - od miejscowości Kongsmark na północnym zachodzie do stacji kompresorowej w pobliżu Everdrup (60 km), a następnie do południowo-wschodniego wybrzeża, niedaleko Faxe (10 km).

Fot. www.ahak.nl
Fot. www.ahak.nl

„Bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie i dokładamy wszelkich starań, aby nie wywierać negatywnego wpływu na środowisko. Dotyczy to nie tylko A.Hak, ale wszystkich naszych podwykonawców i partnerów, kórzy będą zaangażowani w realizację tego projektu. Osoby i firmy nieprzestrzegające tych zasad, nie są mile widziane” - mówi Wilko Koop, dyrektor A.Hak International.

Baltic Pipe to strategiczny projekt mający na celu utworzenie nowej drogi dostaw gazu ziemnego z Norwegii na rynki: duński i polski oraz do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Inwestorami są operatorzy systemów przesyłowych gazu: Gaz-System i duński Energinet. Gazociąg będzie mógł transportować 10 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie do Polski oraz 3 mld m. sześc. surowca z Polski do Danii. Będzie można sprowadzać do Polski gaz ziemny ze złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Początek budowy zaplanowano na 2020 r., zakończenie na 2022 r. (jk/A.Hak)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Szach mat w jednym ruchu.
czwartek, 16 stycznia 2020, 08:04

Cieszy postęp prac. Tak trzymać.

Fatum
sobota, 18 stycznia 2020, 18:54

Tak należy trzymać!

Marek1
czwartek, 16 stycznia 2020, 11:48

Cieszy postęp prac ?? jakich prac, jeśli od 4 lat realnie NIC nie zrobiono i projekt nadal jest na etapie papierowym ? Baltic Pipe w założeniach miał powstać PRZED NS2 lub w najgorszym razie równocześnie z nim. Nie ma się co łudzić, zatrzymanie budowy ost. odcinka NS2(150 km) jest chwilowe i w tym roku rosyjski gaz popłynie do RFN drugą nitką.

Szach mat w jednym ruchu.
czwartek, 16 stycznia 2020, 16:28

Nierozumiem o co te ujadanie! Ten skowyt! Dziecko w przedszkolu wie,że zanim zacznie się w tym przypadku kłaść rury to trzeba zebrać zgody,pozwolenia itd. To nie matuszka rasija!! Tak się postępuje w kraju cywilizowanym. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Ba nawet problem poruszany przez inteligentnych inaczej na tym forum. A związany z krzyżowaniem się gazociągów jest rozwiązany. Herbatka najlepiej ziołowa i będzie ok.

ElPolako
czwartek, 16 stycznia 2020, 07:17

Brawo PiS bo dotrzymujecie słowa to teraz najważniejsze!!!

Tweets Energetyka24