Gaz-System i Ciech chcą współpracować przy budowie podziemnego magazynu gazu

6 grudnia 2019, 11:12
Zrzut ekranu 2019-12-6 o 11.06.17
Fot.: Gaz-System
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Gaz-System podpisał list intencyjny z Ciechem w zakresie współpracy przy budowie podziemnego magazynu gazu ziemnego i kopalni soli "Damasławek" - poinformował w piątek Gaz-System. Spółki będą negocjować m.in. koszt i harmonogram realizacji inwestycji.

Jak poinformowano w komunikacie, list został podpisany w czwartek.

Gaz-System wyjaśnił, że w spółce trwają prace koncepcyjne i projektowe dotyczące budowy magazynu gazu ziemnego i kopalni soli na wysadzie solnym "Damasławek". "Podpisany list intencyjny z firmą Ciech jest deklaracją współpracy pomiędzy spółkami przy realizacji tej inwestycji" - dodano.

Inwestycja jest zgodna z polityką rządu dotyczącą infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju - podkreślił Gaz-System.

Spółka Ciech informowała w komunikacie giełdowym, że firmy będą teraz prowadzić negocjacje, których kulminacją ma być podpisanie dokumentu (term sheet) regulującego m.in. warunki realizacji inwestycji, w tym szacowany koszt i harmonogram.

"Zawarcie listu intencyjnego jest jednym z kroków zmierzających w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa dostaw solanki dla zakładów produkcyjnych Ciech Soda Polska po 2025 roku" - dodano.

Gaz-System jest największym operatorem gazociągów przesyłowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie spółka jest zaangażowana w działania na rzecz integracji i rozwoju rynku gazu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz Morza Bałtyckiego. W ramach programu inwestycyjnego na lata 2015-2025 Gaz-System planuje wybudować ponad 2 tys. km nowych gazociągów w zachodniej, południowej i wschodniej części Polski. Właścicielem 100 proc. akcji spółki jest Skarb Państwa.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Tomasz
środa, 22 stycznia 2020, 12:49

Bardzo dobry ruch ze strony Ciechu. Trzymam kciuki

karol
wtorek, 31 grudnia 2019, 00:23

dobre posuniecie ze strony ciechu

Reklama
Tweets Energetyka24