Energetyczne podsumowanie dnia - 27 lipca 2018 r.

27 lipca 2018, 17:22
arc-14716
Fot.:Pixabay

Zapraszamy do lektury kolejnego energetycznego podsumowania dnia.

Ustawa regulująca jakość paliw stałych uchwalona

Senat nie wprowadził poprawek do nowelizacji ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Ustawa przewiduje m.in. wprowadzenie norm jakościowych dla węgla i zakaz sprzedaży najgorszej jakości paliwa odbiorcom sektora komunalno-bytowego.

Naimski dla Energetyka24: „Unikamy kłopotów, które wcześniej spotykały projekty liniowe”

W środę 18 lipca w Sejmie odbyło się posiedzenie Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa, podczas którego minister Piotr Naimski zaprezentował postępy prac nad projektem Baltic Pipe. Portal Energetyka24 zapytał min. Naimskiego o kilka szczegółów dotyczących projektu.

Blackout i susza zdestabilizowały Irak - wnioski dla Polski [ANALIZA]

Od ponad tygodnia na południu Iraku trwają protesty, które kosztowały już życie przynajmniej kilkunastu osób. Liczba rannych sięga setek. Choć emocje na roponośnym południu już od dawna sięgały zenitu, to iskrą zapalną dla protestów było wstrzymanie dostaw prądu przez Iran i ograniczenie dostaw wody.

Sekretarz Fannon na spotkaniu z Ambasadorem Danii w Polsce

Asystent Sekretarza Stanu USA ds. zasobów energetycznych Francis Fannon spotkał się w Warszawie z Ambasadorem Danii w Polsce Ole Mikkelsenem. Tematem rozmowy była współpraca energetyczna Danii i USA.

Grupa Azoty uzyskała 0,5 mld zł kredytu z EBOiR

Grupa Azoty zawarła 26 lipca 2018 r z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju nową umowę kredytową w kwocie do 500 mln zł. Przyznane środki stanowią dopełnienie zapotrzebowania Grupy w zakresie finansowania korporacyjnego, a tym samym zapewniają możliwość realizacji strategicznych projektów korporacyjnych w horyzoncie do 2026 roku.

PKN Orlen chce rozwijać produkcję bioetanolu

W ramach rozwoju zakładu w Jedliczu, należącego do spółki Orlen Południe, trwają wstępne prace projektowe nad budową instalacji bioetanolu drugiej generacji. Projekt związany jest z unijnymi wymogami, dotyczącymi stosowania paliw odnawialnych i biokomponentów w transporcie - podał PKN Orlen.

Kolejna nowelizacja ustawy Prawo Wodne przyjęta - pomoże branży chemicznej? 

Senat w piątek nie zaproponował poprawek do noweli Prawa wodnego, tym samym trafi ona do podpisu prezydenta. Nowe prawo ograniczy m.in. biurokrację dla podmiotów korzystających z usług wodnoprawnych i od których pobierane są opłaty.

W czeskiej kopalni zmarł polski górnik

Polski górnik pracujący w kopalni węgla kamiennego w Stonavie, na wschodzie Czech, zasłabł podczas szychty i zmarł pod ziemią - podała w piątek agencja CTK, powołując się na spółkę wydobywczą Kopalnie Ostrawsko-Karwińskie (OKD), która zarządza kopalnią.

PGE chce dominować w konkursach o rządowe kontrakty

PGE liczy na to, że będzie znaczącym beneficjentem mechanizmu wsparcia dla wytwórców - pisze piątkowa "Rzeczpospolita". Spółka zamierza scentralizować proces rywalizacji o kontrakty.

URE zatwierdziło podwyżki cen gazu zaproponowane przez PGNiG

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził 5,9-procentowy wzrost ceny paliwa gazowego dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny. Jednocześnie bez zmian pozostają stawka za abonament i obniżona w marcu tego roku o 7,37 procent opłata dystrybucyjna za transport gazu. Zmiana taryfy spowodowana jest rosnącymi cenami gazu, ropy i energii na rynkach światowych. Nowa taryfa będzie obowiązywać od 10 sierpnia do 31 grudnia 2018 roku.

Ceny ropy ustabilizowały się

Wycena głównych benchmarków ropy naftowej w piątek pozostaje bez większych zmian. W skali tygodnia ceny WTI spadły jednak o 1,2 proc.

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24