Elektryczne autobusy Solarisa pojadą do Niemiec

6 września 2019, 13:20
840_472_matched__pv36yk_newurbino18electric4
Fot. www.solarisbus.com
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Spółka Solaris Bus & Coach poinformowała w piątek, że przewoźnik z Glonn w Niemczech zamówił trzy elektryczne autobusy Urbino 12 electric. Prywatny przewoźnik z Bawarii powiększy swoją flotę również o 25 sztuk Urbino 12 z silnikiem diesla.

Spółka poinformowała w piątek, że firma Josef Ettenhuber GmbH będzie pierwszym prywatnym przewoźnikiem w Niemczech użytkującym autobusy elektryczne marki Solaris. Przewoźnik ten dysponuje obecnie flotą ponad 80 autobusów wielkopolskiego producenta pojazdów komunikacji miejskiej.

Wszystkie zamówione pojazdy elektryczne będą wyposażone w baterie Solaris High Energy o pojemności 240 kWh, których ładowanie odbywać się będzie poprzez złącze plug-in. Napęd autobusów zapewniony będzie dzięki osi elektrycznej ze zintegrowanymi silnikami elektrycznymi.

Oprócz autobusów elektrycznych, Josef Ettenhuber GmbH zamówił także 25 sztuk Urbino 12 z silnikiem diesla. Autobusy wyposażone są m.in. w klimatyzację, system informacji pasażerskiej, dostęp do Internetu przez Wi-Fi, czy gniazda USB umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych w trakcie podróży.

Zarówno autobusy elektryczne, jak i te z napędem konwencjonalnym będą wyposażone w system prewencji kolizyjnej, który ostrzega kierowcę sygnałami wizualnymi i dźwiękowymi m.in. o nieplanowanym i niekontrolowanym zjechaniu pojazdu z pasa ruchu czy o zbyt szybkim zbliżaniu się do przeszkody.

Solaris Bus & Coach S.A. to jeden z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów. Do tej pory wyprodukował ponad 17 tys. pojazdów. Przed rokiem Solaris Bus & Coach S.A. dołączył do hiszpańskiej grupy CAF, która objęła 100 proc. udziałów w spółce.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Fsg
sobota, 7 września 2019, 15:50

Czym Wy sie tak ekscytujecie. To juz dawno nie jest polska firma..

Szach mat w jednym ruchu.
poniedziałek, 9 września 2019, 01:06

Właśnie tym. Są w Polsce płacą podatki dają ludziom pracę. Cały pion konstrukcyjny oraz techniczny to Polacy i polska myśl techniczna! Końcowo produkt jest najwyższej jakości i jak pokazują kontrakty dają radę!! Dlatego mój drogi jestem dumny z takich firm podobnie jak Polacy!!

Tweets Energetyka24