BMW aplikowało o dotację na rozwój technologii baterii samochodowych

18 marca 2019, 12:44
IMG_0020
Fot.: Energetyka24.com
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


BMW ubiega się o wsparcie finansowe niemieckiego rządu na produkcję baterii do samochodów elektrycznych - poinformował koncern. W zeszły piątek minął termin składania wniosków o udział w programie ogłoszonym przez niemieckie władze.

Berlin przeznaczył 1 mld euro na wsparcie konsorcjum, którego celem będzie produkcja ogniw do baterii. W ramach projektu ma powstać również laboratorium pracujące nad bateriami na elektrolit stały.

Jak przyznał rzecznik BMW koncern szuka środków finansowych na badania i rozwój jednak to nie oznacza, że chce samodzielnie produkować ogniwa. Dodał, że wystąpienie o dotację nie musi również oznaczać udziału w konsorcjum.

O rządowe pieniądze ubiega się również producent baterii Varta. Firma chce zwiększyć produkcję ogniw baterii do ponad 60 mln rocznie. Dodatkowo współpracuje z europejskimi partnerami nad rozwojem technologii.

Niemiecki rząd chce uniezależnić się od dostaw baterii od azjatyckich koncernów. W ten sposób Berlin planuje chronić miejsca pracy w sektorze motoryzacyjnym. Jednak zdaniem niektórych komentatorów działania Niemiec są niewystarczające i spóźnione, szczególnie że rynek jest zdominowany przez podmioty z Chin, Korei Południowej i Japonii.

Ogólnie po dofinansowanie Berlina wystąpiło sześć podmiotów - podały osoby bliskie sprawie. Jedna z nich poinformowała, że niemiecki producent baterii BMZ utworzył w tym celu konsorcjum z należącym do Deutsche Post StreetScooter, e.Go Mobile i Ford-Werke.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24