Awaria w Elektrociepłowni Pomorzany. Zamarzła woda do chłodzenia

9 lutego 2021, 09:57
ice-5955314_1920
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

W Elektrociepłowni Pomorzany z powodu złych warunków atmosferycznych doszło do zamarznięcia wody wykorzystywanej do chłodzenia. Awarię usunięto w poniedziałek wieczorem.

Zakłócenia pracy w Elektrociepłowni Pomorzany wystąpiły, jak podał należący do PGE GiEK Zespół Elektrowni Dolna Odra (ZEDO), z powodu złych warunków atmosferycznych, które spowodowały zamarznięcie wody wykorzystywanej do chłodzenia.

Usuwanie awarii trwało od poniedziałkowego poranka, po południu Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej na prośbę ZEDO skierował w rejon EC Pomorzany lodołamacz, aby skruszyć krę na Odrze Zachodniej i wyeliminować ryzyko, że podobna sytuacja powtórzy się w najbliższych dniach.

Prace przy usuwaniu zakłóceń utrudniało zabrudzenie filtrów bloków ciepłowniczych w elektrociepłowni; spowodowała je zanieczyszczona woda z krą.

image

 

Wieczorem jeden z bloków EC Pomorzany został przywrócony do ruchu. "Elektrociepłownia pracuje obecnie z mocą 45 MWt. Moc EC Pomorzany będzie na bieżąco zwiększana, co przełoży się na wzrost parametrów wody sieciowej i poprawę zasilania odbiorców w ciepło" - podano.

Jak poinformowano, w nocy zostanie uruchomiony drugi blok w Elektrociepłowni Pomorzany, "bez zakłóceń pracuje Elektrociepłownia Szczecin z mocą 82 MWt".

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Agnieszka
wtorek, 9 lutego 2021, 22:08

Awaria, raczej nie została naprawiona, bo kaloryfery nadal są letnie, a bez dodatkowego ogrzewania (grzejnik elektryczny) w domu mam 15 stopni...

Tweets Energetyka24