Altmaier: będziemy potrzebować więcej gazu z Rosji

19 lutego 2020, 16:26
altmaier
Fot. Flickr/Heinrich-Böll-Stiftung

„Będziemy potrzebować więcej, a nie mniej gazu ziemnego” – powiedział niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier. „To jest też powód, dla którego budowa Nord Stream 2 jest uzasadniona” – dodał.

Podczas konferencji Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej szef resortu gospodarki zaznaczył, że jest „zdecydowany i skłonny” do tego, aby rozwijać bardziej intensywne relacje z Rosją.

Ogłosił także powstanie niemiecko-rosyjskiej grupy roboczej ds. polityki energetycznej. Dodał, że mimo wojna na Ukrainie i aneksji Krymu „znów jest nadzieja w wielkich politycznych kwestiach”. 

„Die Welt” podaje, że Altmaier z ubolewaniem odniósł się do wprowadzenia przez USA sankcji na firmy biorące udział w budowie gazociągu Nord Stream 2. Podkreślił, że trwają rozmowy z amerykańską administracją, które mają zminimalizować negatywne konsekwencje sankcji dla niemieckich firm. „Będziemy potrzebować więcej, a nie mniej gazu ziemnego” – mówił polityk. Przywołał niemieckie plany odejścia od węgla i atomu. „To jest też powód, dla którego budowa Nord Stream 2 jest uzasadniona” – dodał.

KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Szach mat w jednym ruchu.
czwartek, 20 lutego 2020, 14:05

Za 2 lata zapraszamy. Będziemy mieli nieco do odsprzedania!

po trzecie sankcje
czwartek, 20 lutego 2020, 03:13

Ale propaganda - istniejące połączenia nie są wykorzystywane w 100% i istnieje spora nadwyżka mocy przesyłowych. Mają też działające elektrownie atomowe, które mogą spokojnie działać jeszcze długo.

klerykał
czwartek, 20 lutego 2020, 01:57

Chcą odchodzić od węgla i atomu, a kiedy zamierzają odejść od gazu?

Reklama
Tweets Energetyka24