Wenezuela odpowiada na sankcje USA i śle ropę do UE oraz Indii

28 lutego 2019, 14:39
3959673532_5ee062f7e7_z
Fot. Ting Chen / Flickr

Po wprowadzeniu przez USA sankcji na wenezuelską ropę rząd w Caracas zdecydował o przekierowaniu dostaw do Indii oraz krajów europejskich - informuje Wall Street Journal.

Według analityków monitorujących m.in. transport surowców drogą morską, na których powołuje się WSJ, w lutym eksport wenezuelskiej ropy spadł o blisko ćwierć miliona baryłek dziennie.

Gazeta informuje ponadto, że dostawy "czarnego złota" z Wenezueli do USA spadły z 484 tys. b/d do poziomu 149 tys. b/d. Równocześnie o 40 tys. b/d wzrósł eksport do Indii. W połowie lutego wenezuelski minister ds. ropy, Manuel Quevedo, ogłosił plany dalszej ekspansji w tym kierunku: "Sprzedajemy ponad 300 tysięcy baryłek dziennie do Indii, chcemy podwoić tę wartość"- powiedział.

Wielkość wolumenów słanych do Hiszpanii oraz Szwecji nie uległa zmianie, wzrosła natomiast ilość surowca dostarczanego do Wielkiej Brytanii - o 11 tys. b/d.

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
bania wania
czwartek, 28 lutego 2019, 19:57

Nic sobie nie robią z "życzeń" prezydenta Trumpa? Przecież to "straszne i przerażające"zarazem. Jak USA to "zniesie" tj. kolejny "policzek" po kompromitacji w Wietnamie? Jako "wierzący" powinni przecież nadstawić drugi.

Tweets Energetyka24