W Finlandii rozpoczęto prace przygotowawcze do budowy Nord Stream 2

11 czerwca 2018, 11:09
35400608083_3e175b90f6_z (1)
Fot.: Pixabay

Na terenie Finlandii rozpoczęto prace przygotowawcze do budowy Nord Stream 2. Gazociąg ma przebiegać przez fińską wyłączną strefę ekonomiczną.

„W tych miejscach, gdzie będzie przebiegał gazociąg, nasypujemy kamienne podkłady, wyławiamy starą amunicję i zabezpieczamy kable, przechodzące przez dno morza” – w rozmowie z fińskim radiem Yle powiedział manadżer ds. dokumentacji projektowej Nord Stream 2 Simon Bonnell.

W ramach prac przygotowawczych zatrudnienie znalazło ok. 500 Finów. Pracują oni głównie w zakładzie produkcyjnym znajdującym się w porcie Mussalo w miejscowości Kotka. Fabryka dziennie przygotowuje pokrycie dla ok. 250 rur, które następnie są transportowane promami do czasowego składu w porcie Koverhar, gdzie będą oczekiwały na rozpoczęcie prac budowlanych.

Nord Stream 2 ma przebiegać po dnie Bałtyku, przechodząc przez wyłączne strefy ekonomiczne Rosji, Finlandii, Szwecji, Danii i Niemiec. Jak dotychczas konsorcjum Nord Stream 2 AG otrzymało zgody na budowę od Finlandii, Szwecji i Niemiec. Wciąż trwa procedura przyznawania zgody w Rosji i Danii.

Yle / RIA

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Naiwny
poniedziałek, 11 czerwca 2018, 14:52

To Szwecja też już udzieliła zgody na budowę NS2? - jakoś umknęła mi ta informacja.

Tweets Energetyka24