USA grożą nałożeniem sankcji na wenezuelską branże naftową

20 marca 2018, 13:16
20984747723_9a2cc1b1ba_h
Prezydent Nicolas Maduro. Fot. Cancillería del Ecuador/Flickr.com

Stany Zjednoczone aktywnie poszukują sposobu wywarcia presji na władze w Caracas. Jedną z rozważanych przez administrację Donalda Trumpa możliwości jest nałożenie sankcji na wenezuelską branżę naftową.

USA rozważają obłożenie wenezuelskiej ropy naftowej embargiem, by wymusić zmianę władzy w Caracas. „Rzoważamy wszystkie opcje, włączając w to sankcje na sektor naftowy” – cytuje agencja Reutera wysokiego urzędnika amerykańskiej administracji. Według serwisu Stany Zjednoczone noszą się z zamiarem podjęcia tych działań rozważając obecnie zakres potencjalnych sankcji oraz moment ich zastosowania.

Wczoraj (19 marca) prezydent Donald Trump podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu „dokonywania jakichkolwiek transakcji z użyciem cyfrowych walut lub tokenów” wydanych po 9 stycznia 2018 r. przez rząd Wenezueli. Jest to odpowiedź na wprowadzenie na rynek przez prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro własnej kryptowaluty o nazwie „petro” mającej, przynajmniej w teorii, pokrycie w ropie naftowej, gazie, złocie i diamentach. W ten sposób rząd w Caracas zamierza zebrać środki na spłatę części długu i pokonać panującą w kraju hiperinflację.

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.