Urząd Regulacji Energetyki ogłosił terminy aukcji dla zielonych elektrowni

31 maja 2017, 14:25
Fot. Pixabay

29 i 30 czerwca odbędą się internetowe aukcje dla producentów odnawialnych źródeł energii. Dwudniowe rozplanowanie postępowań ma zapewnić ich bezproblemowy przebieg.

Internetowe aukcje dla producentów OZE odbędą się 29 i 30 czerwca. Pierwsze postępowanie będzie przeznaczone dla nowych źródeł do 1 MW (zwłaszcza dla instalacji fotowoltaicznych, farm wiatrowych i części hydroelektrowni), drugie natomiast dl istniejących ekosiłowni do 1MW o małej emisyjności i dużej sprawności. Aukcja jest jednym z głównych narzędzi dotacji dla producentów zeielonej energii. Zwycięskie firmy otrzymając gwarancję wykupu prądu po zapoponowanej cenie przez 15 lat.

Zobacz także: URE: nowa aukcja OZE jak najszybciej

Oba postępowania rozpoczną się o 6 rano i potrwają 14 godzin. Tak długi czas aukcji jest wynikiem postulatów producentów energii złożonych do prezesa URE skarżących się na problemy poprzedniej organizacji postępowania – podczas pierwszej odbytej w grudniu zeszłego roku aukcji z powodu ilości zainteresowanych udziałem w niej podmiotów serwery odmówiły posłuszeństwa i wiele osób nie miało dostępu do platformy aukcyjnej.

Zobacz także: Pandera: Należy wyjaśnić przyczyny problemów z aukcją OZE

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Tweets Energetyka24