Trzaskowski: walka z ociepleniem klimatycznym musi być priorytetem prezydenta RP

2 lipca 2020, 16:55
trzasko tt
Fot. TWITTER.COM/Rafał Trzaskowski
Energetyka24
Energetyka24

Ocieplenie klimatyczne, kryzys klimatyczny, walka z tymi wszystkimi efektami, które obserwujemy na co dzień, musi być absolutnym priorytetem prezydenta RP - powiedział w czwartek prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta kraju Rafał Trzaskowski. Jak dodał, potrzebne są inwestycje, takie jak budowany w stolicy zbiornik retencyjny.

Stołeczny magistrat poinformował w czwartek, że obecnie trwają odbiory techniczne zbiornika retencyjnego na terenie oczyszczalni ścieków Czajka. "Będzie miał pojemność ponad 20 basenów olimpijskich. To część wielkiej inwestycji, która nie tylko poprawi system zbierania i oczyszczania ścieków. Zapobiegnie też zalewaniu ulic podczas gwałtownych deszczy" - przekazało miasto.

Jak poinformował Trzaskowski podczas czwartkowego wystąpienia na terenie oczyszczalni, zbiornik ten, to jedna z większych takich inwestycji w Europie, która kosztuje 100 mln zł. "Potrzebne są inwestycje i dlatego jesteśmy tutaj w Warszawie, gdzie budowany jest jeden z największych zbiorników retencyjnych w Europie. Został wybudowany, w tej chwili trwają odbiory" - powiedział Trzaskowski .

"Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni, miesięcy będzie mógł być włączony do pełnej operacji" - powiedział.

Jak dodał Trzaskowski, "tego typu zbiorniki są używane przede wszystkim do tego, aby odbierać deszcze burzowe, z którymi od kilku dni mieliśmy problemy w Warszawie". "Tego typu zbiorniki są w stanie pomóc w reakcji na te wszystkie skutki ocieplenia klimatycznego" - ocenił. 

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Kuzorium
wtorek, 7 lipca 2020, 11:45

Będzie walczył z globalnym ociepleniem, emisjami, ale jest przeciwny budowie EJ.

Tweets Energetyka24