Trzaskowski o elektrowni jądrowej: rozwiązania wybierzemy w toku dyskusji

29 maja 2020, 14:32
Rafal_Trzaskowski_thumb
Fot. UM W

W toku dyskusji będziemy rozmawiać o wszystkich rozwiązaniach - powiedział Rafał Trzaskowski odpowiadając na pytanie o swoją opinię co do planów budowy elektrowni jądrowej w Polsce.

Prezydent Warszawy ubiegający się o fotel prezydenta Polski był dziś w Zielonej Górze, gdzie został zapytany o swoją opinię na temat budowy elektrowni jądrowej w Polsce.

„Jeżeli chcemy korzystać z unijnych pieniędzy, musimy walczyć z ociepleniem klimatycznym, musimy walczyć o czyste powietrze, musimy oszczędzać energię elektryczną (…). Od tego zacznijmy” - powiedział.

„Rząd PiS-u odwrócił się plecami od najważniejszych wyzwań dotyczących właśnie walki z ociepleniem klimatycznym. Powinniśmy osiągać neutralność klimatyczną w roku 2050 i trzeba się do tego przygotować. W toku dyskusji będziemy rozmawiać o wszystkich rozwiązaniach, które są bezpieczne dla środowiska, bezpieczne dla ludzi, a przede wszystkim są w stanie nam gwarantować oszczędną energię, tanią energię, zieloną energię, która pozwoli nam walczyć z ociepleniem klimatycznym w sposób najbardziej efektywny” - zaznaczył Trzaskowski.

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
ela
poniedziałek, 6 lipca 2020, 15:19

Czy ten człowiek odpowiedział konkretnie na jakieś pytanie???

Rafał
środa, 3 czerwca 2020, 13:42

Ten gość uzależni nas w 100% od Niemiec i da zielone światło do wyprzedaży majątku narodowego jak w latach 90

zaiste
sobota, 30 maja 2020, 18:33

Nie ma pojęcia o energetyce jądrowej. Żle to wróży, bo w przypadku wyboru takiego polityka wszystko zależy od wiedzy jego doradców. A nie wiadomo czy sobie ich wybierze, czy mu Niemcy przyślą.

Jan z Krakowa
piątek, 29 maja 2020, 23:30

Właściwie to szkoda tę wypowiedż kandydata komentować. Takie wypowiedzi to jest lekce sobie ważenie potencjalnych wyborców. Jedną rzecz tu widać mimo wszystko: uleganie bzikowi energetycznemu, który panuje w Niemczech. Mimo wszystko mógł zapytać jakiegoś fachowca od energetyki. Ciekawe czy ten pan wie ile drutów dochodzi do żarówki.

MarekG
piątek, 29 maja 2020, 20:09

Czyli dyplomatycznie powiedział gdzie ma energię jądrową... :)

Tweets Energetyka24