Trwają prace nad pozyskaniem inwestorów dla polskiego samochodu elektrycznego

11 marca 2019, 14:47
electric-car-2783573_1280
Fot.: Pixabay

Trwają prace nad pozyskaniem inwestorów do spółki ElectroMobility Poland, odpowiedzialnej za projekt produkcji w Polsce samochodu elektrycznego - poinformował w poniedziałek minister energii Krzysztof Tchórzewski.

"Mam nadzieję, że inicjatywa związana z budową samochodu elektrycznego zbliża się do momentu, że będzie mogła być na plus rozstrzygnięta. Trzeba stworzyć konstrukcję finansowania, bo budowa takiej fabryki to duże przedsięwzięcie, ale uparcie do tego dążymy" - powiedział dziennikarzom Tchórzewski.

Poinformował, że trwają prace nad pozyskaniem inwestorów do spółki ElectroMobility Poland.

"Wizja samochodu już jest. Trwa praca nad zebraniem akcjonariuszy do spółki i zgromadzeniem kapitału. To sprawa bardzo trudna, ale posuwa się do przodu. Jestem przekonany, że w tym roku powinniśmy już wejść w etap pozyskiwania i dookreślenia miejsca, gdzie ten samochód będzie budowany" - powiedział.

Pytany, czy Śląsk będzie miał największe szanse na lokalizację zakładu produkcyjnego, odpowiedział, że będzie to zależeć od podstawy ekonomicznej. Pytany, czy Polska będzie się starać o fundusze na ten cel w ramach negocjowanego w UE programu dla Śląska, powiedział "Też chcemy o tym rozmawiać".

Spółka ElectroMobility Poland powstała w październiku 2016 roku. Jest kontrolowana przez cztery koncerny energetyczne - PGE, Energę, Eneę oraz Tauron.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Maria Calert
wtorek, 12 marca 2019, 10:18

Wedlug p. Zaremby - wypowiedz z zeszlego roku - ktoremu dotychczas nic w zyciu nie wyszlo prototyp samochodu ma byc za chwile po testach. Kiedy EMP opublikuje wyniki testow?

AUTO
poniedziałek, 11 marca 2019, 18:25

Proponuję ogniwo paliwowe na etanol

Tweets Energetyka24