Trump: Nord Stream II to tragedia

13 lipca 2018, 16:46
Zrzut ekranu 2018-07-13 o 16.44.47
Fot.: 10 Downing Street

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump na konferencji prasowej z premier Zjednoczonego Królestwa Theresą May w Chequers powtórzył swoje krytyczne stanowisko wobec Nord Stream II, nazywając rosyjsko-niemiecką inwestycję "tragedią" i "okropną sprawą"

"Uważam, że Nord Stream II to okropny błąd Niemiec i powiedziałem to wprost Angeli podczas szczytu NATO" - tymi słowami Prezydent Trump zareagował na pytanie o swoją opinię wobec tej inwestycji. Podkreślił także, że taka inwestycja osłabia siłę NATO.

Premier Theresa May podkreśliła, że dopóki Zjednoczone Królestwo będzie częścią Unii Europejskiej, Nord Stream II będzie jednym z kluczowych tematów podnoszonych przez jej przedstawicieli podczas prac w brukselskich instytucjach.

KomentarzeLiczba komentarzy: 3
PUTIN
sobota, 14 lipca 2018, 20:51

Zdaniem Jamesa Hendersona z Instytutu Studiów nad Energetyką w Oksfordzie dostawa rosyjskiego gazu z półwyspu Jamał do USA nie przerodzi się w tendencję, lecz jedynie świadczy o rosnącej globalizacji rynku gazowego. „Sens LNG polega na tym, że kierowany jest tam, gdzie jest popyt” –

nafciarz
sobota, 14 lipca 2018, 08:30

Każdy widzi co jemu pasuje - cała Europa kupuje ruski produkt bo jest tańszy ?

Niuniu
piątek, 13 lipca 2018, 21:31

A wiecie, że W. Brytania kupuje dziś już ponad 30% konsumowanego gazu od Rosjan? Mimo pokładów którymi dysponuje na morzu północnym. I ma zamiar kupować więcej mimo swego serwalizmu wobec Wielkiego Brata.