Tesla rozwija własne technologie obsługi sztucznej inteligencji

3 sierpnia 2018, 15:35
tesla-1724773_1920(3)
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Tesla konstruuje własne procesory do obsługi sztucznej inteligencji, które w przyszłości mają znaleźć zastosowanie w systemach pokładowych samochodów autonomicznych. Firma Elona Muska pracuje nad nimi już od kilku lat - poinformował serwis Tech Crunch.

Procesor znany pod nazwą kodową "Hardware 3" ma w przyszłości znaleźć się w systemach obsługujących autonomiczne wersje samochodów Tesli z serii Model S, Model X i Model 3.

Do tej pory Tesla korzystała z platformy Drive dostarczanej przez firmę Nvidia, znaną przede wszystkim z produkcji kart graficznych.

Tesla deklaruje, że dzięki internalizacji produkcji wykorzystywanych w pojazdach podzespołów, firma bardziej skupia się na własnych potrzebach, co przekłada się również na wpływ na wydajność całej działalności.

Zdaniem Elona Muska obliczenia wykonywane na sprzęcie Nvidii pozwalały na analizę obrazu z prędkością 200 klatek na sekundę. Własny procesor Tesli ma analizować go dla porównania z prędkością dziesięć razy większą.

Przedstawiciele firmy podkreślają również, że samodzielna produkcja procesorów "pozwoli Tesli na zwiększenie kontroli nad własną przyszłością".

jw/PAP

Własne procesory firmy mają być stosowane w produkcji samochodów Tesli już w przyszłym roku - twierdzi Tech Crunch.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Karkses
piątek, 3 sierpnia 2018, 18:21

O ile Tesla nie upadnie do przyszłego roku. Powoli kończy jej się przepalana gotówka. Trzymam kciuki za ten projekt bo wydaje się ciekawy ale obawiam się że projekt TESLA może zakończyć się fiaskiem.

Reklama
Reklama
Tweets Energetyka24