Tchórzewski: żaden górnik nie zostanie zwolniony

30 listopada 2016, 16:00
Fot. www.me.gov.pl

Podczas dzisiejszego wystąpienia w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski podkreślił, że w ramach restrukturyzacji górnictwa żaden górnik nie zostanie zwolniony. Polityk odniósł się również do kwestii pomocy publicznej dla sektora.

„Proces restrukturyzacji górnictwa jest w toku, przebiega normalnie, mamy notyfikację KE jeśli chodzi o pomoc publiczną dla branży. To istotne bo ta pomoc za poprzedniego rządu była udzielona, a nie notyfikowana. Groziły nam kary nawet miliarda euro. Idziemy tu systematycznie, załatwiamy sprawy tak jak powinny być załatwiane” – stwierdził Tchórzewski.

 

„Jest szansa, że załatwimy także problemy społeczne. W ramach notyfikacji mamy zgodę na użycie pomocy publicznej na poziomie prawie 8 mld zł. I zaległe i przyszłe kwoty są notyfikowane. Dzisiaj możemy z pełną odpowiedzialnością oświadczyć, że podczas restrukturyzacji górnictwa żaden górnik nie będzie zwolniony z pracy. To podstawowa rzecz przed świętem górnika. To jest najważniejsza rzecz bo dyskusja o tym, który zakład, który szyb, jest rentowny bądź nierentowny jest dyskusją w całkiem innym zakresie” – skonkludował polityk.

 

Zobacz także: Tobiszowski: sprawy w górnictwie idą w dobrą stronę

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
jaja 67
czwartek, 1 grudnia 2016, 23:40

i ktos obiecywal ze kwote wolna od podatkow podniesie (nie wierzcie panstwo ze sie nie da)te obiecanki mozna by dlugo wymieniac a efekt juz zaczyna powoli widac inwestycje wzrost gospodarczy w dul kurs zl to samo zato prad woda do góry

zwykły pracownik
środa, 30 listopada 2016, 17:04

Pan minister i wiceminister mówią otwarcie, że z pakietu osłonowego będzie mógł skorzystać każdy i na siłę nikt nie będzie zatrzymywany, ale niestety słyszymy już, że decydować będą tak naprawdę o tym dyrektorzy poszczególnych kopalń lub główni inż.!!! Pytam się, po co ta cała afera medialna i robienie ludziom wody z mózgu ???

Tweets Energetyka24