Tchórzewski: Do końca roku decyzja ws. elektrowni atomowej

19 maja 2017, 16:53

Minister Krzysztof Tchórzewski powtórzył dzisiaj deklarację, że decyzja ws. budowy pierwszej polskiej elektrowni atomowej zostanie podjęta do końca bieżącego roku.

„Decyzja będzie podjęta wcześniej, niż w 2020. Mam nadzieję, że stanie się to przed końcem tego roku - to wynika z konieczności dookreślenia miksu energetycznego i wiąże się z potrzebą dostosowania do wymogów emisyjnych (…) oraz oczekiwań Komisji Europejskiej” - mówił minister podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Centrum Prasowym PAP. 

Krzysztof Tchórzewski dodał, że nie doszło jeszcze do ostatecznych rozstrzygnięć ws. budowy pierwszej polskiej elektrowni atomowej.

Warto zwrócić uwagę, że dzisiejsze zapowiedzi zbieżne są z deklaracjami składanymi przez szefa resortu energii na początku bieżącego roku.

Zobacz także: Rząd nie przełamał w 2016 r. imposybilizmu ws. polskiego atomu

Zobacz także: Polsko-japońska współpraca dot. reaktorów atomowych

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Szwejjakobyły
poniedziałek, 29 maja 2017, 11:28

Już lepiej nie podejmujcie żadnych decyzji. Gdyby za te 100? 200? milionów przejedzonych przez ostatnie kilka lat przez "spółkę" (nie)rządową "Polski Atom" (czy jak jej tam? Prezez dalej zarabia 60 000 zł / mies.?) kupić baterie słoneczne i gdzieś je zainstalować - przynajmniej polska energetyka dzisiaj miałaby już ok 100 MW mocy ze Słońca... w roku 2035 tzw. rząd chce otworzyćnajdroższy obiekt muzealny na świecie (bo nie będzie sensu uruchamiania tej elektrowni przy tak rozwijających się technologiach energetycznych). Jak ktoś może tego nie widzieć?

lokalhucpa
piątek, 26 maja 2017, 16:21

Masz odwagę ministrze Tchórzewski pozbyć się superMisiewiczów z PGNiG?

YYY
sobota, 20 maja 2017, 05:20

Kupcie w Rosji reaktor na neutronach prędkich i problem z odpadami się sam rozwiąże a paliwo też będziecie produkować sami, ale do kogo to ja pisze jak 90 % to jakieś rusofoby tchurzliwe.

Reklama
Tweets Energetyka24