Tauron planuje emisję obligacji na sfinansowanie transformacji

6 lutego 2020, 14:19
tauron
Fot. Tauron
Energetyka24
Energetyka24

Tauron zamierza wyemitować obligacje o wartości do 2 mld zł na transformację energetyczną grupy. Spółka poinformowała, że zawarła z Santander Bank Polska umowę, na podstawie której został ustanowiony program emisji obligacji.

Jak podał Tauron, środki z emisji obligacji będą wspierały realizację transformacji energetycznej grupy, w tym zwiększenie udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w jego strukturze wytwórczej.

Spółka wyszczególniła takie pozycje jak finansowanie kosztów budowy lub nabycia projektów OZE, finansowanie dystrybucji, jak i ogólnej działalności korporacyjnej Grupy związanej z OZE lub transformacją energetyczną na zeroemisyjną, finansowanie kosztów budowy lub nabycia projektów na biomasę lub gaz oraz refinansowanie zadłużenia

Tauron podkreślił, że środki z emisji obligacji nie będą mogły zostać przeznaczone na finansowanie nowych i istniejących bloków węglowych, a także działalności spółki Tauron Wydobycie oraz Tauron Wytwarzanie - w przypadku innych przedsięwzięć niż wskazane.

Spółka ma zamiar dokonać pierwszej emisji obligacji w ciągu trzech miesięcy od daty zawarcia umowy programowej, a ostateczne decyzje w sprawie poszczególnych emisji zostaną zatwierdzone odpowiednimi zgodami korporacyjnymi i będą uzależnione od warunków rynkowych.

Denominowanych w złotych obligacje mają mieć termin wykupu od 5 do 10 lat. Mają być w obrocie na alternatywnym systemie obrotu Catalyst na GPW.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Niuniu
poniedziałek, 10 lutego 2020, 12:56

A pamiętamy po ile były akcje tej firmy w ofercie publicznej przy wchodzeniu na giełdę? A po ile są teraz? Kto teraz da się nabrać na te obligacje?

Tweets Energetyka24