Szyszko: wydaliśmy 2 mld zł na walkę ze smogiem

4 stycznia 2018, 17:04
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Przez ostatnie dwa lata Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z wojewódzkimi funduszami na walkę ze smogiem zakontraktował ponad 2 mld zł - podkreślił minister środowiska Jan Szyszko. Do 2020 roku NFOŚiGW na poprawę jakości powietrza wyda blisko 11 mld zł.

"Ministerstwo Środowiska w latach 2016-2017 rozpoczęło działalność na rzecz finansowania spraw związanych z jakością środowiska i w tym czasie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) współdziałając z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska wydał, zakontraktował, przeznaczył do wydania ponad 2 mld zł" - mówił na czwartkowej konferencji prasowej Szyszko. 

Minister zapowiedział, że nadzorowany przez resort środowiska Narodowy Fundusz na poprawę jakości powietrza wyda ok. 10 mld zł. Obecny na konferencji prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda doprecyzował, że będzie to nawet ok. 11 mld zł.

Pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej Paweł Sałek zaznaczył, że problemu smogu nie da się rozwiązać "z roku na rok, to proces kilkuletni", który powinien być realizowany ponad podziałami politycznymi.

Przypomniał, że od października obowiązuje rozporządzenie dotyczące norm jakości dla kotłów, które ma wpłynąć na zmniejszenie emisji z palenisk domowych. Ocenił, że w pierwszym kwartale br. rząd powinien przyjąć rozwiązania dotyczące norm jakości dla paliw stałych. 

pam/PAP

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Lolo
czwartek, 4 stycznia 2018, 22:17

Chlor kłamie

Energy drink
czwartek, 4 stycznia 2018, 18:56

Co to jest? Pół elektrociepłowni np w Poznaniu :)

Marek1
sobota, 6 stycznia 2018, 19:56

Szyszko - kolejny ciasny umysł zawieszony w realiach socjalizmu. Dla niego NIE liczy się, czy dany problem udało sie rozwiązać, czy nie udało, dla niego ważne jest ILE statystycznie wydano budżetowej kasy. Starsi forumowicze być może jeszcze pamiętają cudne komunikaty władzy ludowej w czasie "kryzysu sznurkowego"(szn. do snopowiązałek) - "wyprodukowano sznurek o łącznej długości 5 razy do Księżyca i z powrotem", gdy w realu rolnicy klęli jak szewce nie mogąc sznurka nigdzie kupić. Teraz Szyszko(pseudo - siekiera) epatuje nas ilością naszych podatków jakie wydał BEZskutecznie na "walkę ze smogiem", którego jest coraz więcej w polskich miastach ...

dropik
piątek, 5 stycznia 2018, 08:32

Skoro mówi to minister Szyszko to pewne jest że nie 2 mld i nie na smog i nie wydano tylko zmarnowano.