Szef BP: Mamy mocną współpracę z Rosnieftem

25 kwietnia 2018, 16:32
840_472_matched__p0yh8h_21756305736ab1ac00accbdb551bb76c
Fot. www.rosneft.com

Prezes BP podkreślił podczas szczytu w Londynie, poświęconego rynkom ropy, że jego firma od wielu lat ma bardzo mocne partnerstwo z rosyjskim Rosnieftem - donosi agencja Reutera, zauważając równocześnie, iż dzieje się to pomimo kontrowersji związanych np. ze sprawą Skripala.

„Mamy bardzo silną współpracę z Rosnieftem, trwa ona od lat” - mówił Bob Dudley podczas AIPN w Londynie. Dodał, że kooperacja trwa od wielu lat, zaś jego firma „trzyma się z dala od polityki”.

Szef BP nadmienił również, że wspólne plany obejmują m.in. realizację projektów mających na celu zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Dudley wyraził nadzieję, że będą one wspierane przez rządzących, ponieważ są istotne dla osiągnięcia celów klimatycznych.

BP posiada 19,75% udziałów w akcjonariacie Rosnieftu oraz prawo do desygnowania członka zarządu spółki.

W tym kontekście warto nadmienić, że jakiś czas temu amerykański gigant naftowy ExxonMobil poinformował w rocznym raporcie, że pod koniec 2017 r. podjęto decyzję o wycofaniu się ze spółki z rosyjskim Rosnieftem. Decyzja spowodowana jest sankcjami nałożonymi na rosyjski sektor energetyczny przez Stany Zjednoczone. „Firma spodziewa się rozpoczęcia formalnych procedur wyjścia w 2018 roku” - czytamy w dokumencie. Zdaniem części mediów wiąże się to dla koncernu ze znacznymi stratami.

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24