Statek Greenpeace zatrzymał platformę wiertniczą BP

17 czerwca 2019, 10:25
2115058469_e0cd41a360_b
Fot.: Flickr.com
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Aktywiści organizacji Greenpeace poinformowali w niedzielę o zatrzymaniu platformy wiertniczej płynącej do złoża koncernu BP na Morzu Północnym. Ich statek Arctic Sunrise przechwycił platformę w odległości ok. 80 km od wybrzeża Szkocji i zmusił do zawrócenia.

Greenpeace poinformował w oświadczeniu, że zażądał od BP niezwłocznego zaprzestania wierceń w nowych złożach i inwestowania odtąd wyłącznie w odnawialne źródła energii.

To już kolejna taka akcja Greenpeace. 9 czerwca aktywiści z tej organizacji zatrzymali platformę wiertniczą BP, również na Morzu Północnym. Koncern zapewniał wtedy, że szanuje prawo do pokojowych protestów, podkreślając jednak, że postępowanie obrońców środowiska z organizacji Greenpeace jest nieodpowiedzialne, ponieważ stwarzają oni zagrożenie dla siebie i dla innych.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Stary Grzyb
poniedziałek, 17 czerwca 2019, 12:40

Czy BP nie dysponuje środkami na zatrudnienie profesjonalnych ochroniarzy (np. byli operatorzy SBS byliby jak znalazł, chociaż wybór na rynku jest szeroki), którzy zaopiekowaliby się "aktywistami" z Greenpeace-u i ich statkiem w sposób właściwy swojej profesji?

Reklama
Tweets Energetyka24