Sondaż: Większość Niemców popiera budowę Nord Stream 2

1 marca 2019, 16:27
tmpqu0rbvmt.jpg.960x0_q90_crop_upscale
Fot. www.nord-stream2.com

Większość Niemców popiera budowę rurociągu Nord Stream 2 - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie grupy medialnej RedaktionsNetzwerk Deutschland.

Badanie zostało zrealizowane przez pracownię YouGov i objęło swoim zasięgiem 2858 osob. 

Ponad połowa respondentów (56%) opowiedziała się za budową kontrowersyjnego gazociągu, określając go mianem „właściwej decyzji” dla Niemiec. Co ciekawe, bardzo duży był odsetek osób nie posiadających zdania w tej sprawie - sięgnął on 27%. 

Rząd w Berlinie popiera budowę Nord Stream 2 pomimo sprzeciwów Stanów Zjednoczonych, Ukrainy oraz ponad 10 państw członkowskich UE, na czele z Polską.

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Jerzy Artur Konopko (@ArturJerzy)
niedziela, 3 marca 2019, 20:54

Niezdrowa ekscytacja i pułapka dla naszych ekspertów. Dlaczego Polacy popierają przekop Mierzei Bałtyckiej i Baltic Pipe w "czarnym procencie"

polak
niedziela, 3 marca 2019, 15:27

A dlaczego mają nie popierać skoro jest to dla nich korzystne. A nawet dla Polski bo będziemy mogli kupować tańszy rosyjski gaz z Niemiec. Tak to wygląda.

p-p-p
sobota, 2 marca 2019, 14:36

Jak jeszcze Niemcy umieją liczyć to są za NS2. Polacy tylko patrzą przez politykę i im ruski gaz śmierdzi niską ceną.

"kontrowersyjny" - trudny wyraz Panie autorze :)
sobota, 2 marca 2019, 13:59

@Fun funów USA Kolego, "kontrowersyjny" wedle słownika SJP znaczy "wywołujący spory, niepozwalający na jednoznaczną ocenę; problematyczny, dyskusyjny, sporny". A więc autor użył dobrego wyrazu i nie trzeba go uzasadniać ani tym bardziej nie jest zwrotem populistycznym. Jedynym kto tu nie rozumie tego słowa to jesteś z całym szacunkiem ty. Żeby już było na pewno jasne, o co chodzi. NS2 jest kontrowersyjny, bo powoduje spory. Jest różnie i częstokroć sprzecznie oceniany przez różne państwa. Nie budzi kontrowersji w Niemczech gdzie jak widać jest odbierany w miarę jednoznacznie pozytywnie, ale już na poziomie EU i szerzej (USA) jest kontrowersyjny. Pozdrawiam

Fun funów USA
piątek, 1 marca 2019, 23:32

Ale to chyba normalne. Czy autor ma jakieś wątpliwości i "racjonalnie" (poza populistycznym zwrotem "kontrowersyjny") potrafi uzasadnić tę "kontrowersyjność"?

Tweets Energetyka24