Smog: Opozycja chce dymisji ministra środowiska

10 lipca 2019, 12:28
840_472_matched__ppq4pc_840472matchedpgsm4z1200pxHenrykKowalczykSejm022016
Fot.: Adrian Grycuk; commons.wikimedia.org
Energetyka24
Energetyka24

Minister środowiska Henryk Kowalczyk ponosi odpowiedzialność za zagrożenie utraty miliardów złotych z funduszy europejskich na walkę o czyste powietrze i zdrowie Polaków - ocenił szef klubu PO-KO Sławomir Neumann. Poinformował, że klub PO-KO złożył wniosek o jego odwołanie.

Neumann powiedział w środę na konferencji prasowej, że wniosek o wotum nieufności wobec Kowalczyka, został już złożony w Sejmie.

Według polityka PO, Polsce "grozi utrata miliardów złotych z funduszy europejskich na walkę o czyste powietrze, na walkę ze smogiem, na walkę o zdrowie Polaków". "To zaniechanie tego rządu i to osobista odpowiedzialność ministra Kowalczyka" - ocenił Neumann.

Neumann wyraził nadzieję, że wniosek PO-KO zostanie rozpatrzony na najbliższym posiedzeniu Sejmu (17-19 lipca). "Moglibyśmy tę dyskusję o ochronie środowiska, o ochronie klimatu, o walce ze smogiem, o zdrowiu Polaków, prowadzić nie tylko na konwencjach programowych, ale także w Sejmie, który jest najlepszym miejscem do tego typu dyskusji" - podkreślił przewodniczący klubu PO-KO.

jw/PAP

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Justi
poniedziałek, 15 lipca 2019, 00:18

Czas jak najszybciej zawalczyć o czyste powietrze. Trzeba wymieniać kotły i zacząć palić ekologicznie. Myślałam ze to naprawdę nie ma dużego znaczenia, ale przyszedł czas i złożyłam wniosek na stronie https://czystepowietrze.eu/

Tweets Energetyka24