Singapurski magnat naftowy z zarzutami w sprawie o fałszerstwo

14 sierpnia 2020, 16:52
singapore-1990090_1280
Fot. Pexels

Lim Oon Kuin, założyciel singapurskiej firmy naftowej Hin Leong Trading (Pte) Ltd, został w piątek oskarżony o podżeganie do fałszerstwa - podała policja.

Hin Leong, jedna z największych azjatyckich firm handlujących ropą, została w kwietniu objęty tak zwanym zarządem sądowym po tym, jak banki zażądały spłaty pożyczek, gdy ceny ropy spadły w wyniku pandemii koronawirusa. Spadek ten tylko obnażył problemy z płynnością, jakie spółka miała już wcześniej.

W zarzutach Lim, znany jako OK Lim, został oskarżony o podżeganie pracownika Hin Leong do sfałszowania dokumentu rzekomo wydanego przez UT Singapore Services Pte Ltd stwierdzającego, że Hin Leong przekazał ponad milion baryłek ropy do China Aviation Oil (Singapore) Corp. – podała singapurska policja w oświadczeniu na swojej stronie internetowej.

Dokument miał następnie być wykorzystany do zabezpieczenia ponad 56 milionów dolarów finansowania od instytucji finansowej. Nie podano, kiedy doszło do zarzucanego mu przestępstwa.

Jeśli zostanie skazany, Limowi grozi kara więzienia do 10 lat i grzywna. Policja dodała, że ​​trwają dochodzenia w sprawie innych przestępstw rzekomo popełnionych przez Lim.

Lim przyznał się w dokumencie sądowym złożonym na początku tego roku, że nakazał nie ujawniać setek milionów dolarów strat w ciągu kilku lat.

Właścicielem Hin Leong jest Lim, który ma siedemdziesiąt lat, jego syn Lim Chee Meng, znany również jako Evan Lim, i córka Lim Huey Ching.

Sprawę fałszowania ksiąg przez Hin Leong opisywaliśmy szerzej na początku lipca.

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24