Shell chce rozwijać sieć ładowania pojazdów elektrycznych

28 listopada 2017, 11:58
Fot. Shell / Flickr
Energetyka24
Energetyka24

Shell poinformował, że razem z BMW, Daimlerem, Grupą Volkswagena (w tym Audi i Porsche) oraz Fordem zamierza rozwijać w Europie sieć ładowania pojazdów elektrycznych w ramach projektu IONITY.

Brytyjsko-holenderski gigant paliwowy zwiększa swoją aktywność w zakresie elektromobilności. W zeszłym miesiącu koncern nabył jednego z największych europejskich stacji ładowania EV –  firmę NewMotion.

W ramach projektu IONITY, Shell uruchomi punkty ładowania w Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Polsce, Słowacji, Słowenii, Czechach i na Węgrzech. Na 80 stacjach koncernu zostanie umieszczone średnio po 6 ładowarek. Ich łączna liczba osiągnie poziom około 500 sztuk.  Dochodząca do 350 kW moc urządzeń pozwoli na naładowanie akumulatorów trakcyjnych EV w czasie od 5 do 8 minut.

Według planów, do 2020 r. sieć IONITY będzie liczyć około 400 punktów ładowania. Oprócz Shella, do projektu dołączyły takie firmy jak Tank & Rast, OMV oraz Circle K. Spodziewany jest udział kolejnych podmiotów. Łącznie, sieć IONITY obejmie swoim zasięgiem 18 państw na Starym Kontynencie.

W ciągu dwóch kolejnych lat, ładowarki do EV zostaną umieszczone na około jednej czwartej stacji Shella zlokalizowanych przy autostradach.  Pierwsze z nich zostały uruchomione w zeszłym miesiącu w Wielkiej Brytanii.

pam/orpa

Zobacz także: Wiceminister Dardziński: już za rok polska technologia dla autobusu elektrycznego [SKANER]

 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24