Rzecznik prezydenta: Szkoda, że Niemcy nie dostrzegają szkodliwości Nord Stream 2

27 maja 2021, 10:47
js__1479
Fot. www.prezydent.pl

Projekt Nord Stream 2 łamie europejską solidarność energetyczną; szkoda, że nasi partnerzy, przede wszystkim Niemcy, nie zauważają, jak szkodliwy to projekt - podkreślił w czwartek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Spychalski w Poranku Rozgłośni Katolickich "Siódma9" pytany był o to, jak prezydent Andrzej Dudy patrzy na kwestie relacji rosyjsko-amerykańskich i rosyjsko-europejskich w kontekście Nord Stream 2.

"Jeżeli chodzi o Nord Stream 2 to nasze stanowisko jest znane i prezentowane od lat. Jesteśmy przeciwnikami tego projektu. Wielokrotnie to podkreślaliśmy, że ten projekt przede wszystkim łamie europejską solidarność energetyczną" - powiedział. 

Polska, jak zaznaczył, podejmuje intensywne działania mające na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa energetycznego. "Patrzmy na to, co się dzieje, od tej strony, że my przede wszystkim musimy zabezpieczyć nas, zabezpieczyć kraje środkowej Europy, musimy być pewni, że dostawy energii będą niezakłócone" - podkreślił rzecznik prezydenta.

Reklama
Reklama

Spychalski wskazał, że to jest najważniejszy cel polskiego rządu i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. "Szkoda, że nasi partnerzy, przede wszystkim Niemcy, nie zauważają, jak szkodliwym projektem jest projekt Nord Stream 2" - dodał.(PAP)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Niuniu
piątek, 28 maja 2021, 02:13

NS2 popierają rządy zdecydowanej większości państw Unii Europejskiej. Przeciwnych jest kilka krajów w tym Polska. O jaką solidarność chodzi? O solidarność z Polską lub litwą? A dla czego nie o solidarność z Austrią czy Niemcami? Sloidarność to piękne słowo - ale to nie polska własność. Solidarność może być też innej niż polska narodowości. Szkoda, że pan Spychalski nie próbuje ocenić NS2 pod kątem interesów i potrzeb państw europejskich które go wspierają a tylko przez pryzmat Ukrainy i polskiej antyrosyjskiej fobii.

Tweets Energetyka24