Rumuńscy prokuratorzy zajęli aktywa Łukoilu o wartości 2 mld euro

10 lipca 2015, 11:16
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Reuters informuje, że rumuńscy prokuratorzy, w ramach dochodzenia dotyczącego prania brudnych pieniędzy oraz oszustw podatkowych, zajęli aktywa Łukoilu o wartości 2 miliardów euro.

Sąd w Ploiesti poinformował w oświadczeniu, że prokuratorzy podjęli również decyzję o rozszerzeniu śledztwa i objęciu nim szefa Petrotel Lukoil oraz pięciu innych pracowników spółki – w tym dwóch obywateli Rosji.

W październiku ubiegłego roku rumuńscy śledczy, we współpracy z policją oraz inspektoratem celnym, dokonali nalotu na biura Łukoilu w pobliżu wspomnianego powyżej miasta. Czynności miały związek z dochodzeniem w sprawie domniemanych oszustw podatkowych oraz prania brudnych pieniędzy. Skala procederu została oszacowana na ok. 230 milionów euro. Krótko po tym Rosjanie zdecydowali o zamknięciu lokalnej rafinerii.

Łukoil, drugi największy producent ropy naftowej w Rosji, zaprzeczył wszystkim oskarżeniom i zapowiedział odwołanie się od decyzji prokuratorów.

(JK)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Kazik
piątek, 10 lipca 2015, 13:26

Brawo dla bohaterskiej postawy inspektorów rumuńskich. Rosjanie w odwecie pewnie polonem poczęstują inspektorów tak jak Litwinienkę. Czemu u nas w Polsce takiej inspekcji nie zrobią bandzie putinowskiej.

bezksywy
piątek, 10 lipca 2015, 13:22

u nas by powiedziano "polowanie na czarownice" i dostaliby jeszcze drugie tyle odszkodowania. Pozdrawiam

realizm
piątek, 10 lipca 2015, 12:46

Brawo Rumuni!

Tweets Energetyka24