Rozpoczyna się konferencja klimatyczna ONZ

30 listopada 2015, 10:21

Dzisiaj w Paryżu rozpoczyna się konferencja klimatyczna ONZ, która potrwa do 11 grudnia. Francuskie władze oraz najzagorzalsi zwolennicy ograniczania emisji (np. Barack Obama) liczą, że podczas szczytu uda się osiągnąć historyczny przełom i nie tylko zaostrzyć przyjęte wcześniej zobowiązania, ale także wypracować globalne porozumienie. 

Organizacja COP21 została oficjalnie powierzona Francji podczas 19. konferencji państw-stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, która odbyła się w Warszawie (COP19). Będzie to jedno z największych międzynarodowych spotkań tego typu w historii kraju.

Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że w szczycie wezmą udział delegaci z ponad 190 krajów - głowy państw (m.in. Barack Obama, Xi Jinping), politycy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, dziennikarze, etc. - w sumie ok 60 tysięcy osób. Celem konferencji jest wypracowanie rozwiązań dotyczących globalnej walki ze zmianami klimatycznymi, szczególnie w odniesieniu do redukcji emisji gazów cieplarnianych. Chodzi o to, by na podstawie wniosków sformułowanych podczas COP20 w Limie podjąć w grudniu 2015 r. pewien pakiet decyzji.

Zobacz także: EuroPOWER: Zbyt późno rozpoczęto budowę nowych elektrowni

Zobacz także: Kolejna umowa na modernizację Elektrowni Turów

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24