Rosyjski sąd odrzucił wniosek Siemensa o unieważnienie sprzedaży turbin

14 grudnia 2017, 12:03
Fot. www.energy.siemens.com

Sąd Arbitrażowy w Moskwie odrzucił w czwartek pozew niemieckiego koncernu Siemens o unieważnienie sprzedaży Rosji turbin gazowych, które zostały dostarczone na zaanektowany Krym.

Siemens twierdzi, że ma dowody na to, iż cztery turbiny, które dostarczył spółce Technopromeksport z państwowej grupy Rostiech w celu realizacji projektu na Półwyspie Tamańskim w Kraju Krasnodarskim, zostały nielegalnie - wbrew warunkom kontraktu - przetransportowane na Krym. 

Koncern domagał się uznania za bezprawną transakcję, w ramach której najpierw joint venture Siemensa (czyli producent turbin) podpisało kontrakt z OAO Technopromeksport, a potem ta druga spółka podpisała umowę z OOO Technopromeksport.  

W sierpniu moskiewski sąd arbitrażowy odrzucił wniosek Siemensa o zwrot turbin. Rostiech proponował Siemensowi odsprzedanie elementów, lecz koncern propozycję tę odrzucił. 

W reakcji na aneksję ukraińskiego Krymu przez Rosję w 2014 roku UE nałożyła na nią sankcje, zabraniające osobom indywidualnym i firmom dostarczania takich urządzeń jak turbiny gazowe na zajęty bezprawnie półwysep.

(PAP/jk)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
olo
czwartek, 14 grudnia 2017, 16:38

Krym to nie Rosja więc co ma ruski sąd do ukraińskiego Krymu ?

mefis58
piątek, 15 grudnia 2017, 11:12

Proponuję twórcze rozwiniecie tematu !!! Oto bank powinien zwrócić się do sądu o "unieważnienie kredytu na zakup samochodu", bo właściciel zamiast jeździć wyłącznie do kościoła jeździł nim na dyskoteki i "podrywał panienki" !!!

Tweets Energetyka24