„Rosyjska ekspansja nawozowa zagrożeniem dla interesów ekonomicznych Polski" [RAPORT]

14 listopada 2017, 17:55
Fot. kremlin.ru

Niebagatelne znaczenie dla stabilności i rozwoju rodzimego rynku chemicznego ma aktywność zagranicznych spółek. W wypadku firm rosyjskich niemal zawsze równolegle do celów biznesowych, realizowane są również wytyczne polityczne. Perturbacje wywołane przez rosnący import nawozów rosyjskich do Polski, będą miały bezpośrednie przełożenie na wyniki gospodarcze kraju, krajowych spółek sektora chemicznego i rolnictwa oraz rozwoju innowacyjności. 

Zapraszamy do zapoznania się z Raportem „Rosyjska ekspansja nawozowa zagrożeniem dla interesów ekonomicznych Polski”, w którym poruszone zostały najważniejsze trendy, wyzwania oraz kierunki zmian.

Celem raportu przygotowanego przez zespół Energetyka24.com jest próba nakreślenia tego zjawiska, jego wpływu na rodzimy rynek firm chemicznych oraz potencjalne przeciwdziałanie mu.

RAPORT MOŻNA POBRAĆ TUTAJ: 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 22
Jeż
niedziela, 26 listopada 2017, 18:59

Widząc tu aktywność rosyjskich trolli ( i nie tylko tu ) odnoszę wrażenie że Phosagro ma chrapkę zdobyć 3 rynek nawozów sztucznych w Europie, a wyprodukowanej żywności za pomocą swoich nawozów nie chcą od Polski kupić. Polski rząd w tym wypadku powinien jak najszybciej nałożyć cła antydumpingowe aby chronić polskich producentów nawozów.

yhh
środa, 15 listopada 2017, 09:39

1. Czy Rosja wykorzystuje politycznie tylko gaz i nawozy? Bo kupujemy od nich kilka milionów ton węgla a ropa to ... 56% naszego całego importu ze wschodu, gaz to poniżej 3,5%... 2. Wyczytałem na BiznesAlert że gaz z Norwegii będzie tańszy więc chyba nie ma problemu? Konkluzja, jest Pan zakładnikiem własnej propagandy.

Korektor Boli Oczko
wtorek, 14 listopada 2017, 20:20

jak jeszcze tego nie wysłaliście do KPRM, to zmieńcie ,póla’ na ‚pula’ i bedzie ok.

Marek
środa, 15 listopada 2017, 15:24

Pan Maciążek pogłębia swoją paranoję. Proponuję zrzutkę na leczenie tego jegomościa .

Smiechow
wtorek, 14 listopada 2017, 19:53

Ekspansja nawozowa ,energetyczna .taka ,siaka ,owaka..zagraża suwerenności ekonomicznej Polski ,a może nawet jej niepodległości..Zerwijcie wszelkie stosunki gospodarcze z Rosją i nie będziecie musieli się bać. Rosja wygoni w odwecie tysiące drżących ze strachu przed Putinem polskich przedsiębiorców i nareszcie nasz kraj stanie się niezagrożony ekonomicznie ze Wschodu ..,bo od przyjaciół z Zachodu jest przecież niezagrozony od 89 r.

Tweets Energetyka24